Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak nyuszitok ivartalanítása...

Bak nyuszitok ivartalanítása után hány napig igényelt fokozott odafigyelést?

Figyelt kérdés

Jövő csütörtök reggel fogják műteni, utána csütörtöktől hétfő estig folyamatosan mellette leszünk. Ennyi idő alatt azért nagyjából begyógyul a sebe?

Elmesélnétek a tapasztalataitokat, hogy mi hogyan zajlott nálatok?

Gallért pl hogy viselte? Éjszaka fel kellett kelni hozzá megnézni?

Műtét után mennyi idővel evett? Mennyi idő után múlt el a rossz kedve? És mennyi idő után vált ugyanolyan vidámmá és rosszcsonttá, mint eredetileg volt műtét előtt?

Előre is köszönöm a válaszokat, sokat segítenétek, hogy ne aggódjam halálra magam :)


2011. okt. 4. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazából engem is érdekelne...én még csak tervezgetem....ha túlvágytok rajta esetleg megosztanád elem a tapasztalatodat?
2011. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*velem
2011. okt. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, szívesen :)
2011. okt. 4. 10:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a macskánknál ivartalanításánál (délelőtt történt az operáció) nem adhattunk neki z nap enni, és ki sem engedhettük a házból 24 órán keresztül, de valószínűsítem hogy nyusziknál is valami hasonló. De miért nem kérdezed meg a dokit?
2011. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mert nyuszisok műtét utáni saját tapasztalataira vagyok kíváncsi
2011. okt. 4. 10:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csütörtöktől hétfőig bőven elég lesz mellette maradni, addigra már elég szépen begyógyul a seb.

Mikor hazahoztuk a nyuszinkat, még kómás állapotban volt, utána 1 órával kezdett magához térni. Először még borult mindenfelé, de aztán még egy óra és jól érezte magát. Amíg ilyen kómás, addig nem szabad neki enni és inni adni, nehogy félrenyeljen és megfulladjon. Éjszaka az ágyam mellé tettem és többször felkeltem, hogy ránézzek, mert féltem, hogy nyalogatni fogja a sebet. Gallért a doki nem adott rá, azt mondta, hogy kipróbáljuk anélkül, hogy tudja magát tisztogatni, de végül nem is volt rá szükség.

Arra kell ügyelni, hogy 24 órán belül egyen, igyon, és wc-re is menjen. A mi nyuszink a műtét után nagyon szomjas volt, több tál vizet is megivott, de még aznap este evet is elég sokat.

A sebet minden nap meg kell nézni, hogy nem gyulladt-e be, ha nyalogatja, rá kell szólni. A mi nyuszinknak begyulladt egy kicsit, piros volt a seb széle, de kaptunk a dokitól egy gyulladáscsökkentő kenőcsöt, attól 2 nap alatt elmúlt. 10 nap múlva vittük varratszedésre.

Hogy mennyi idő alatt nyeri vissza régi önmagát, azt nem tudom, mert minden nyuszi másképp reagál. A mi 2 nyuszink (a másik lány) hamar megbocsájtott nekünk, 1-2 nap múlva már a régiek voltak, de hallottam olyanról, hogy 1 hónapig duzzogott a nyuszi. Majd meglátjátok.

Még csak annyi, hogy nem szabad éhgyomorra vinni a műtétre. Egyen előtte bőven.

2011. okt. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezekre a dolgokra speciel egy rendes állatorvos felkészít...
2011. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, be fog gyógyulni :) Nekem lány nyuszim van, ő lett ivartalanítva. A fiúk általában a 2-3. napon már egész jól vannak, náluk ez nem akkora vágás, mint a lányoknál :) Kicsit kába volt még, amikor hazaértem vele. Gallért mi sem kaptunk, nem is volt rá szükség, igaz engem az idegbaj kerülgetett, hogy most éppen tisztogatja a sebét vagy éppen varratot szed ki magából.. erre figyeljetek ti is. Az enyém alig akart enni utána, de. volt a műtét, este 10 óra fele fogadott el a kezemből pár szál szénát, másnap evett rendesen. Az evés még nem olyan nagy gáz, viszont inni mindenképp innia kell, erre figyeljetek majd. Az enyém nem volt rossz kedvű.

Ja és persze a nyuszik nem tudnak hányni, úgyhogy nem szükséges előtte koplaltatni! Az enyém kapott homeopátiás fájdalomcsillapítót, ami 3 napig hatott! A 3. nap után viszont kevesebbet evett, étvágynövelőt kapott és egyből segített neki :)

De mondom, az enyém lány nyuszi, a fiúkat nem szokta ennyire megviselni! :) Ne aggódj, minden rendben lesz, ha hozzáértő dokira bíztad a dolgot!

2011. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!

nekünk azt mondta a doki, hogy kapunk gallért, amit persze nem akarunk 24 órában rátenni, csak pl éjszakára, vagy ha nem tudunk rá 100%-osan odafigyelni. Mindegy szóval jobb, ha van, és rá tudjuk tenni, ha kell, mert amilyen rosszcsont nyuszi, képes és leszedni.

És azt is mondta még a doki, hogy bár nem tud hányni, azért este adjunk neki enni, de reggel a műtét előtt már ne...


Remélem, hamar megbocsájt majd nekünk, mert nagyon nem szívesen tesszük ezt, csak muszájból, csak a kis buta ezt nem tudja :)

Ma 1 órán át duzzogott, amikor hazaértünk a dokitól. Elfordult, amikor békülő falatkával kínáltam :)) Pedig csak megnézték, meg kaptunk időpontot :)

2011. okt. 4. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:

13:23-as vagyok. Ne rakjátok rá a gallért, sokkal jobban fogja zavarni, mint maga a seb! De majd meglátjátok! Ha nagyon aggódsz, vegyél a gyógyszertárban hálós kötözőt és gézt, csinálj belőle bugyit neki, a sebhez pedig rakd oda a gézt, ez neki is kényelmesebb lesz és te sem fogod agyon aggódni magad :)


Nem akarom kritizálni a dokit, de biztos, hogy ért a nyuszikhoz? Tényleg nem kell változtatni a kaján a műtét előtt és a gallért is azért nem szokták adni, mert köztudott, hogy a nyuszik nem szedik ki a varratokat, vagy legalábbis nagyon kevés esetben.

2011. okt. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!