Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyümölcsöket ehet a...

Milyen gyümölcsöket ehet a nyuszi?

Figyelt kérdés

A banánról hallatom egyedül....

És igaz hogy nem ehet kukoricát? Szárítottat sem mert a sima magkeverék (mindenféle rágcsálóknak) abban van kukorica napraforgó meg ilyesmik...


2011. okt. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez egy nagyon jó összeállítás a törpenyulak táplálásáról. Ajánlom figyelmedbe az egész áttanulmányozását.

2011. okt. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

Búzát, árpát, kukoricát is ehet!

Sőt, kell is ennie, sokkal inkább, mint virágokat, meg banánt.

2011. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
23%
A banán héját szereti a miénk,plusz,alma körte,mindenfajta zöldség,magvak,kukorica is,én csövest adok neki,imádja,szárított kenyérszeletért meg van kergülve,plusz a zacskós kukiért tombol már csak ha látja a zacskót.
2011. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Banánnal óvatosan, nagyon hízlal (az enyém imádja, de keveset kap pont ezért), kukorica hízlal nagyon, napraforgó olajos, kerülni kell - mint a legtöbb olajos magvakat. Sajnos nagyon sok fajta tápban megtalálható, függetlenül attól, hogy ez a nyusziknak nem is jó :( Az enyém anno ki is válogatta amúgy.. Ugyanez a helyzet a jutifalatokkal is, csak egy példa, joghurtos-mézes rúd nyulaknak - semmilyen állati eredetű fehérje és mézes cucc nem jó nekik.. szóval óvatosan, ne higgy el mindent, amit a boltokban kínálnak!

Én - és nagyon sok nyulas ismerősöm, köztük tenyésztők is - Halywood tápot adunk a nyuszinknak, teljesen jó, ez kifejezetten törpenyusziknak lett összeállítva, tenyésztők közreműködésével. Azóta nem válogat a nyuszim, megeszi az utolsó szemig. Ezt szoktam neki adni a Versele Laga Cuni Complete táppal keverve - ez is nagyon jó minőségű táp.

Na és visszatérve a kérdésedre.. Olvasgasd a linket, amit javasoltak előttem, tényleg jó.

Én amúgy almát (megpucolva, mag nélkül!!), epret, banánt, őszibarackot, nektarint, cseresznyét - magozva, mazsolát (imádja, él-hal érte, tudja, hogy melyik fiókban van és ha meghallja, hogy nyílik, már rohan is és ágaskodik, hogy adjuk már) szoktam neki adni. Mindegyiket mértékkel, mert tényleg hízlalnak! :)

2011. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nem nagyon szereti a gyümiket. Sőt a répát sem eszi meg simán, csak ha lereszelem neki :-D Kis finnyás... tudom, hogy én rontom el, de annyira szeretem. Nyugodtan kísérletezz a kajákkal, úgyis lesz olyan, amit hiába akarsz neki adni, ott fogja hagyni.
2011. okt. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2011. okt. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!