Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim rágja a ketrece...

A törpenyuszim rágja a ketrecet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos bak törpenyuszim. Eddig semmi gond nem volt vele de egy hete elkezdte rágni a ketrecet, és kezd már nagyon idegesítővé válni. Olvastam, hogy ezt azért csinálják, mert unatkoznak.. Az én nyuszim minden nap 1,5-2 órát kint van, játék is van a ketrecében amivel le tudja foglalni magát szóval nem értem, hogy miért csinálja ezt. Tudtok segíteni, hogy mit tegyek? Akár praktikák vagy tanácsok, bármi, csak beváljon. Nagyon szépen köszönöm előre is! :)
2011. okt. 4. 15:32
 1/10 anonim válasza:
47%
nekünk évek óta van törpenyuszink és mindegyik csinálta,koptatja a fogát,nem tudod leszoktatni,és játék eléggé felesleges nem olyan mint egy cica,inkább adjál neki fadarabot,én régi fakanalat szoktam,azt szokta rágni meg kidobálja a ketrecből,meg egész szelet száraz kenyeret.
2011. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Keveset van kint... Az enyém csak akkor rágja, ha be van zárva, és szeretne kijönni. Csak úgy unalmában nem. Pl, ha reggel meglátja, hogy felkeltem, akkor nekiesik a rácsnak, és addig rágja, amíg ki nem engedem :) Persze a mi nyuszink napi 12-14 órákat szabadon van a lakásban, csak éjszakára csukjuk be, vagy ha senki nincs itthon
2011. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is fadarabot raktam be neki. A ketrecet ugyan még így is rágta néha, de lényegesen kevesebbet. Inkább a fadarabbal próbálkozott.
2011. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

azért rágja, mert ki akar jönni!!!! az enyém nem rágja, hanem idegbeteg módjára tépi a rácsot, ha napközbe becsukom valamiért, mondjuk, még felmosok! :D egész nap kinnt van, éjszakára van csak a ketibe zárva, hogy ne zajongjon hajnalba :D

a nyuszid ivarérett lett, azért kezdte most!

2011. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én nőstény nyulam aki 3 éves akkor csinálja ezt, ha elfogyott a szénája vagy unatkozik, mert már nem volt régóta kiengedve.Amúgy nagy helyen van, két szintes luxusépítményben, de azért ő is unatkozik.Amúgy van, hogy ivarzik és akkor is csinálja vagy rázza a rácsot(az még idegesítőbb) és nem lehet elhallgattatni akkor kiviszem egy másik helységbe ahol van egy kis gagyi ketrece és akkor ott éjszakázik.Sajnos tuti módszert nem tudok mondani mert mindíg más válik be.De kajával mindíg eltudom hallgattatni.
2011. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen a rácsrágás nála is a 'rácsrángatást' jelenti :D Milyen fáknak adhatom oda neki az ágait? Az még nem is lenne baj, hogy rágja a rácsot, de a hálószobámban van és nagyon sokszor felkelek rá. Mostanában esténként már kiviszem ketrecestül a folyosóra és így sokkal jobb.
2011. okt. 4. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Almafa, nyír, nyár, fűzfa, körtefa ágai, de nekem a fenyőfa léceket is rágcsálja.
2011. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vavcsi válasza:
szia!!vegyel neki a kisallatboltban fogkoptato kovet!!nalam bevallt!!
2012. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia(sztok)! Én pár napja kaptam egy 10 hetes hímnemű törpenyuszit. Ő is nagyon rángatja a ketrecet pedig sokszor kiengedem a szobámban. A szobámban van éjszaka is ezért nem tudok aludni. A fadarab jó ötletnek tűnik, de én azt találtam ki hogy a pincébe is veszek egy ketrecet és éjszakára leviszem oda.


U.I:.Most visszük beoltatni.Oltás után majd kiviszem én is a kertbe sétálni.

2015. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 8 hónapos bak törpenyuszim és egy hete elkezdte rágni a ketrecét. Én a fadarabot választottan és az jól bevált, de a legfontosabb az hogy napi minimum két-három órát legyen kint hogy lefárassza magát, különben a fadarab se fog javítani a gondon.
2021. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!