Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen betegsége a lehet a...

Futurare kérdése:

Milyen betegsége a lehet a degumnak látatlanban?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a degum nincs jól. Nem rég értem haza és azt láttam hogy fekszik a ketrecében. Ételt nem vesz el és olyan, mint ha aludna. A mozgása is nagyon fura és a teste is sokkal hidegebb mint eddig. És megharapott először az életben. Fél éves.
2011. okt. 4. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden, ezt így nem lehet megmondani. A helyedben állatorvoshoz vinném, mert az nagyon-nagyon rossz jel, ha csak fekszik és nem csinál semmit. Valószínű, azért harapott meg, mert fájdalmai vannak, vagy már nincs is teljesen magánál.
2011. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Meleg tea, sok friss széna gyorsan mert ez a pusztulásnak az előjelei!

Valszeg megfázott vagy bacit kapott vhonnan milyen gyakran takarítod őszintén?

Ha halnap ugyanilyen állatorvoshoz kell vinni.

2011. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Meleg tea nagyon fontos, hamar helyrehozta sokszor a csincsilláim!
2011. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4-5-6 naponta új alom. Teljes értékű degu eledelt kap. Széna most nincs itthon sajnos, és keríteni sem tudok. :(

A tea alatt mit értesz?

2011. okt. 4. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Add neki csap az alap kaját, semmi kiegészítő kaját, és figyelj rá, hogy ki ne hűljön. (melegvizes palack, rongy, stb.) Teát ne adj neki. Nézd meg a fogait, milyen színűek, nem nőttek-e túl, vagy estek ki. Ha nem eszik, akkor egy kis reszelt almával keverj el teljes kiőrlésű lisztet, vagy a tápját törd porrá, és azzal keverd ki, először kiskanálról próbáld neki adni, ha nem fogadja el, akkor fecskendőből. Így kb. 4-5 óránként kéne etetni. Egyedül van? Az is lehet, hogy depressziós. Ha nem hagyja magát megfogni, akkor egy ronggyal/kesztyűvel fogd meg az állkapcsa alatt a fejét a mutató és hüvelykujjaddal, a másik hármat tedd a fejére, a másik kezeddel pedig a hátsó lábait nyomd le a testéhez. Ezzel úgymond ledominálod, nem fog neki tetszeni, először nagyon rúgkapál, de egy kis idő után lenyugszik. (bár ez szerintem az állapota miatt nem áll fent)A lényeg, hogy stabilan fogd. Nem kapott valami szokatlan kaját? Ha holnapig nem javul az állapota, vidd el orvoshoz!
2011. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!