Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni egy hörcsög...

Mit kell tudni egy hörcsög gondozásáról/hoz? Milyen felszerelésk kellenek neki?

Figyelt kérdés

Terrárium helyett egy kb.70 literes akvárium berendezése is megteszi?

Kezdőként arany,vagy inkább törpehorcsögöt válasszak? Nagy baj,ha egyedül tartom?Hím vagy nőstény legyen?

bocsi a sok kérdésért,de tele vagyok velük :) várom a tapasztalatokat,tanácsokat :)


2011. okt. 5. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a neten,de várj én is keresek valamit...
2011. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Oké, mint már mondtam nézz utána a neten,de mondok pár tanácsot:Olyan ketrecet vegyél aminek szűk,nagyon nagyon szűk a rácsa,nekem 2 hörim volt mindketten szabaduló művészek,bármilyen résen átpréselik magukat!!!Nagy itatót vegyél,fontos hogy sokat igyanak(igyon)!!!magot olyat is adhatsz neki ami tengerimalacnak való,de boltokban érdeklődj.
2011. okt. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsög, lehetőleg hím, a 70-es akvárium bőven jó és nem baj, ha egyedül tartod.


Alapok: faforgács, búvóhely (ilyesmi: [link] ), természetesen kaja.


Kiegészítő játékok: mókuskerék, WC papírnak a hengere (ha nem festett, imádnak belebújni, szétrágják), fából akármi (ne legyen lakkozott, festett), ágak (amire felmászhat).


Az akváriumot fedd majd le, ha játékokat teszel be, mert "szabadulóművészek" :)

2011. okt. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
még valami:a terrárium az nem akvárium nem hiszem hogy vízben tartanád a hörit XD de komolyan!és mind1 hogy nőstényt választassz vagy hímet mert külön személyiségük van.és a kisállat kereskedésben mindig eltévesztik a nemét!! és egyedül tartsd!(ez fontos)
2011. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A terrárium teljesen megfelelő, de én a törpehörit ajánlanám kezdésnek. Azon belül is a dzsungáriait, azok nagyon szelídek, és mindenképpen tenyésztőtől vedd, ott tuti kézhez szokottak a hörik. És nem drágább, mintha állatkereskedésben vásárolnád őket.


Hörcsögöt célszerű egyedül tartani, mert magányos állatka, hacsak nem akarsz szaporulatot. Jól elvannak egyedül, védik a vackukat ha idegen höri jár arrafelé. :)


Én alomnak már egy ideje kukoricacsutkát használok (állatkereskedésben kapni, jobban szívja a folyadékot és semlegesíti a szagokat mint a forgács), arra teszek szénát mert az is kell nekik a rostok miatt, illetve kaptak a hörijeim egy-egy rongydarabot. Imádnak benne aludni, szétcincálták darabokra. :)


Játéknak wcpapír guriga simán jó, vegyél neki kereket amit tekerhet esténként, illetve ha akarsz, bármilyen műanyag játékot, amibe bele tud bújni.


Itató az kell, illetve mindig friss zöldség-gyümölcs, ami van otthon. Magkeveréket kapsz állatkereskedésben, ott vehetsz neki dropszokat, fekete szotyit (enyéim imádják), illetve javaslom, hogy piacon vegyél neki lenmagot, fenyőmagot, különféle magokat, ami szimpatikus. Imádják. :)


Fehérjepótlásra lisztkukacot ajánlom, nagyon szeretik a hörik, de kaphat túrót is, pici tejfölt, sajtot.


Remélem segítettem, ha van még kérdés, szívesen válaszolok. :)

2011. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem minden hörcsög szabadulóművész. Aranyhörcsögeink mindenhonnan kiszöktek, viszont a törpehörcsögeink egész nap csak alszanak, fel sem merül bennük, hogy ki is tudnának szökni :D


Ja és a törpehörieink alig isznak. Az aranyak állandóan kiitták az itatót, de a kicsiket még sosem láttam inni. Az igaz, hogy mindig kapnak valami finomat, lehet abból elélnek :D (paradicsom, paprika, uborka, alma)


Én nem bántam meg, hogy fajtát váltottam. Egy az ugye, hogy a törpehörik nem nőnek meg olyan hatalmasra mint az arany, a másik meg, hogy szerintem sokkal, de sokkal nyugisabbak és szerintem aranyosabbak is. De őket párban kell tartani, hisz társaságkedvelő állatok.


[link]

2011. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ez az oldal nekem nagyon tetszik


[link]

2011. okt. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

8:50-esnek:

tudom,hogy mi a külömbség az akvárium és a terrárium között,de mivel van itthon egy használaton kívüli akvárium,ezért kérdeztem,hogy megteszi-e,ha azt rendezem be egy hörinek,mint terráriumot.


Köszönöm,a sok hasznos választ,ment a pont mindenkinek :)

2011. okt. 5. 10:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt olvastam,hogy ha hűvös helyen tartjuk akkor téli álmot alszik ez igaz? elég hűvös a szobám télen...bár nem hiszem,hogy 15-17fok alá megy a hőmérséklet...(hiába fűtünk,az a ház legészakibb pontja,nem lehet mit tenni vele :/
2011. okt. 5. 10:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Nálunk sem volt mindig nagyon meleg télen, de nem aludtak a törpék. Inkább kikaparták a guriga belsejét, és elvitték alomnak, hogy ne fázzanak. :D
2011. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!