Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlanátok...

Milyen kisállatot ajánlanátok panelba?

Figyelt kérdés

Első a kutya lenne, mert az a legcukibb, de nem akarom hogy 8-9 órán át (dolgozunk) egyedül kuksoljon otthon.

Csincsillára gondoltam, vagy tengerimalackára.

- Melyiket lehet jobban kivenni a ketrecből és babusgatni?

- Harapnak?

- Melyik barátságosabb és igényli jobban az ember társaságát?

- Érdemes egyet venni, vagy párban jobb?


2011. okt. 7. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tengerimalac volt.Szeretett a szobában járkálni....
2011. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem tengerimalacom volt, szerintem egy csincsilla sokkal igényesebb nála. fontos kérdés, h jól meggondoltad-e, mert mind2 állat viszonylag sokáig él, sőt a csincsilla akár 20 évet is megélhet
2011. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig a csincsillás tapasztalataim minddel az volt,hogy hozzá se lehetett nyúlni,mert félt..


Tengerimalacom viszont volt, elég sok.

Szerintem ha te egy szelid állatkát szeretnél, akkor elsőre 1et vegyél magadnak, azt babusgasd sokat, stb.. aztán megszokja majd a kezedet,meg,hogy kiveszed, simogatod, és megszelidül. Utána esetleg lehet venni neki egy párt,de szerintem felesleges, mert egyedül is nagyon jól elvan.

Egy dologra figyelj: fogjatok be egy rongyot, amit az öletekbe tesztek,és arra teszitek a malackát, ugyanis ha sokat simogatod hajlamos rá,hogy lepisiljen..:)

2011. okt. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tarthatsz éppen kutyát is, a miénk is van, mikor 9-10 órákat van egyedül, kibírja.

Viszont egy kutya nem egyszerűen egy "cuki" élőlény, valóban, nagyobb felelősség, mint egy csincsilla, vagy törpenyúl.


De ha képesnek érzitek magatok arra, hogy hullafáradtan is levigyétek, akár zuhogó esőben is és tartalmas, érdekes életet tudtok neki biztosítani, akkor mindenképp megéri, hiszen sokkal több szeretetet kapsz vissza tőle, mint bármelyik rágcsálótól, vagy akár macskától.

2011. okt. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Cica? Ő elvan egyedül 8-9 órán keresztül. :)
2011. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyuszi vagy cica, szerintem.
2011. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cicát nem akarok. Nem kockáztatom egyik bútort sem, sem a függönyt, stb. Meg félek tőle, a cica kiszámíthatlan, egyik pillanatban az öledben van, a másik pillanatban már a kislábújjadba harap:S
2011. okt. 7. 10:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezd inkább azzal, hogy olvass utána, hogy melyik fajnak milyen igényei vannak, majd mérlegeld, hogy te ebből mennyit tudsz teljesíteni.

Én a teljesség igénye nélkül a tengerimalachoz tudok neked tanácsokat adni: A tengerimalac nagyon fajtárs igénylő állat ezért legalább 2 vegyél belőle. Azonos nemű legalább pár hónap eltéréssel a javasolt de egy ivartalanított hím, nősténnyel szintén jó megoldás. Két malacnak legalább 100*50 ketrec való annál kisebb nem ajánlott. Mivel jól ugrik a tengerimalacnak érdemes emeletet készíteni továbbá helyére: bújót, malacok számával megegyező házat, függőágyat, kispárnát elhelyezni. Fő tápláléka a széna és a víz ebből mindig legyen előtte. Ezen kívül zöldséget és gyümölcsöket valamint tápot eszik. Szeret szaladgálni ezért ajánlatos időnként kitenni egy biztonságos részre a szobába. Alomnak forgács vagy a takarékosabb műanyag fürdőszoba+pellet kombináció javasolt. Ha bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok. :)

2011. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! A csincsillák nagyon aranyosak, játékosak, igazi bohócok, de nem szeretik, ha összefogdosod a bundájukat (tisztelet a kivételnek :) ) Tehát, ha futkosnak, mindig nézik, mit csinálsz, produkálják magukat, de nem babusgathatók. Egyébként párban tartandó.

A tengerimalacot személy szerint nem annyira szeretem, annál még egy csincsilla is jobban kötődik az emberhez. Az csak a kajáért él, bármit lehet vele csinálni, a mieink olyan, hogy lerakom őket a földre, és ottmaradnak, majd betotyognak a legközelebbi sarokba, és ott álldogálnak. Akárhogy meg lehet fogni, csak néz maga elé. Ők is párban tartandóak.

Amit én ajánlok, az a patkány! Ők is társas lények, és nagyon jól szocializálhatók! Sok trükkre megtaníthatóak, megtanulják a nevüket, így, amikor szabadon vannak, könnyen vissza lehet hívni őket. Szobatisztaságra is taníthatók, tehát akár egész nap kint lehetnek. Meg kell nekik tanítani, hova szabad menni, hova nem, és hogy nem lehet megrágcsálni a dolgokat. Persze a vezetékeket mindhárom faj esetén el kell barikádozni :) Ha nyúzhatóbbat akarsz, akkor fiúkat válassz, elalszanak akár az öledben dögönyözés közben, ha már elég szoros a kapcsolatotok. A lányok pörgősebbek, kíváncsibbak, ez által könnyebben taníthatóak, de általában tisztábbak is, tehát vannak fiúk, akik a világért sem hajlandóak letolni a feneküket a függőágyból az alomhoz, hanem csak az emeletre pisilnek, te meg takaríthatod :)

Jól megszelídítve egyik sem harap. Mindenképp tenyésztőtől szerezd be őket, ha leírod, merre laksz, tudok is ajánlani:)

2011. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a törpenyuszit is fontolóra venném, mert nem igényel nagyon társaságot, de lehet bármikor simogatni. Nem kell túl sokat takarítani vagy etetni, ilyesmi, napi kb 10 perc. Nyugodtan lehet egy szobába bezárva, ahol a ketrece van és nyuszibiztos a szoba. Borzasztóan aranyos, puha, s a mienk nem rágcsál meg semmit, csak a növényeket, de azt nem nagy dolog elpakolni. Könnyű az etetése és magától szobatiszta.
2011. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!