Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac testvérek szaporo...

Tengerimalac testvérek szaporodhatnak?

Figyelt kérdés
Vettünk 2 malackát,kislányokat szerettünk volna de ugy néz ki mellé választottunk és az egyik fiú,nem tudom őket szétválasztani mert sírnak egymásért,ha szaporodnak az baj?
2011. okt. 7. 15:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Igen baj. A beltenyészet sok betegséget okoz.
2011. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi bajuk lehet a piciknek ha lennének?
2011. okt. 7. 15:43
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Olyasmi, mint amikor az ember testvérek szaporodnak.

Fogyatékos, degenerált kölkök.

2011. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%
Daganat, más megbetegedések... korai halálozás.
2011. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

a genetikailag öröklődő beteggségek kockázata jelentősen megnőne, mindenféle betegségre gondolhatsz: pl hiányzó végtagok, halva-születés, légzőszervi rendellenességek, ...

ugyanúgy mint embereknél, ezért is tiltott a rokoni házasság

2011. okt. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem ajánlott a szaporítása a testvéreknek, persze nem mindegyik kölyök lesz degenerált meg hasonlók, lesz köztük egészséges is, de mégsem szabad.Szerintem vedd őket külön mert egy korai pároztatás megölheti az anyát is meg a kicsiket is, ha persze nem hallva születnek...

Fiút lányt tedd külön vagy a fiút ajándékozzd el vagy ivartalanítsd.

2011. okt. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem! Mindenképp vedd őket külön, esetleg mindkettő mellé vegyél egy-egy másikat, hogy ne érezzék magukat egyedül. Ha nem szeretnéd, hogy szaporodjanak akkor a lány mellé lányt, fiú mellé fiút, ha pedig igen, akkor értelemszerűen. De tesók semmiképp se szaporodjanak :/
2011. okt. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Rágcsálóknál nem szokott gondot okozni a beltenyészet kb 3-4 generációig.

Ettől függetlenül,én eleve nem ajánlom h két különböző nemüt tarts együtt,akár tetsvérek,akár nem,mert nem tudsz majd mit cisnálni a kicsikkel..

2011. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A fiút ivartalaníttasd :)
2011. okt. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na most jól megilyesztettetek..:(Nem tudom mit csináljak,ha külön teszem őket sírnak és nagyon sajnálom őket.A fiú szaglássza a lányt,és gondolom elkerülhetetlen a szaporulat ha együtt maradnak.A fiú folyton berreg a lánynak és közben sétálgat körülötte nagyon lassan,fenyegetően...!Ha esetleg mégis kicsinyeik lennének nem tudom mit csináljak velük.:(:(Tanácstalan vagyok.
2011. okt. 7. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!