Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulamnak adhatok nyúltáp...

Törpenyulamnak adhatok nyúltápot? Régen a házinyulaim azt ették, de a törpenyuszka megeheti?

Figyelt kérdés
Már szinte minden kaját eltüntetett, még van egy arasznyi répa neki, meg széna, de ez az utolsó szénavacsorája...Megeheti a nyúltápot? Szebb lesz tőle a szőre, vagy valami? Előre is köszi!
2011. okt. 11. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
megeheti,"szebb lesz töle a szöre": attol is függ,hogy milyen fajta a táp mert ha csak nevelötáp akkor nem de ha valamilyen drágább fajta akkor elképzelhetö,a táp a fogát is koptatja de nagyon sok fajta létezik szoval mindenkép jó a hatása csak megfelelöt kell választani.
2011. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én amolyan tenyésztő-félétől vettem a törpenyuszim, s ő mondta, hogy vegyük nyugodtan a takarmányboltból a nyúltápot. Persze még kicsi, így még a gyógyszeres tápot kapja. Nagyon imádja. 6 hónapos korától meg áttérünk a felnőtt tápra. És ezek sima házinyúlnak vannak.
2011. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor felnőtt tápot ne adjak neki? A gyógyszeres táp mennyivel drágább mint a rendes?
2011. okt. 11. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyulaknál mindegy, hogy felnőtt táp vagy "kölyök", ez az ő esetükben csak egy reklámfogás. Azt a tápot semmiképp sem szabad adni neki, amit régen hízótápnak hívtak - nevében is benne van, hízlal. Takarmányboltban általában ez kapható.

Ha van a közeledben Fressnapf vagy Halywood mintabolt, ott érdemes venni Halywood márkájú törpenyulaknak való tápot vagy még Versele Laga Cuni Complete tápot - ezek nagyon jó minőségűek. A Halywood márkájút tenyésztők segítségével állították össze, nem tartalmaz ízfokozókat, felesleges kiegészítőket stb. ez a legjobb nekik - amúgy kinézetre ugyanúgy néz ki, mint a sima hízótáp, zöld gurigák, de összetételre teljesen más. Én emellé szoktam adni a Versele Laga tápot, mert ez tartalmaz szőroldót is és a vedlésnél sokat segít!

Többi tápot kipróbáltuk régen, egyrészt egy csomó mindent tartalmaznak, ami nem is jó a nyusziknak, másrészt a legtöbb nyuszi ezeket kiválogatja!

De egyébként, ha egy-két alkalommal adsz nekik hízótápot, nem lesz semmi bajuk tőle, csak hosszú távon nem jó őket ezzel etetni :)

2011. okt. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most valami furcsa szagú zöld gurigát sikerült szereznem, az állateledeles azt mondta, hogy ez jó törpenyuszinak. (1 hónapos nyusziknak jó, az enyém 6 hetes) Evett is belőle, meg hozzá egy-két falat almát, most kiengedtem, és vidám, szóval szerintem jól is lakott. Nincsen nagyon sok pénzem nagyon jó minőségű tápot venni, mert van egy macskám is, meg 3 kutyám, de ha ez ízlik neki,és megeszi, akkor szerintem nincs gond. Amúgy mindig a szobában szokott szabadon lenni, nem tartom bezárva, csak éjszakára, mert olyankor nem tudom felügyelni :D
2011. okt. 11. 15:42
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
[link] olvasd el látom elkél.
2011. okt. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi a neve a tápnak, amit vettél? Ha nincs neve, biztos lehetsz benne, hogy hízótáp és jó úton haladsz, hogy elhízlald a nyuszid :( Olvasd el, amit az előttem szóló belinkelt. Amúgy a kutyák és a macska mellett a nyúl kajája a legkisebb költség, náluk egy minőségi táp nem ugyanazt jelenti árban, mint pl. egy kutyánál (tudom, mert nekem is van egy kutyám). Halywood táp kb. 7-800Ft, Versele Laga táp szintén ennyi. Jóval több, mint 1 hónapig elég így, hogy a két tápot keverve adom. Almát amúgy miért adsz neki? Nem ehetnek 3 hónapos korukig se zöldséget, se gyümölcsöt!!!!

Van előtte víz?? Szénát SOS vegyél neki!!!

Oltásokat mikor kezditek?

2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy nő majd a nyuszid, úgy kell egyre kevesebb tápot adni neki. Az enyém 4éves és már csak reggel és este egy-egy teáskanál Cuni Complete-t (mindig válogatott így ennél maradtunk, mert ebben csak préselt rudak vannak)kap. Tehát egy 800ft-os zacskó 3hónapig elég (de most vettem 2,5kg-osat, úgyhogy egy darabig el van látva).

Amíg kicsi persze többet kell adni neki, de nálam soha nem volt mindig előtte táp, viszont annál többet kapott szénát.

Az arasz répa, jó sokáig lesz neki elég, inkább több fajtát adj neki és mindből keveset mint egy nagyot. (ráadásul a répának nagy a cukortartalma)

2011. okt. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!