Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszim alma nagyon büdös....

A nyuszim alma nagyon büdös. Nincs valami trükk hogy elviselhetőbb legyen a bűz?

Figyelt kérdés
Eddig semmi probléma nem volt e téren. Észre se lehetett venni hogy a ketrec a szobában van. De most kezd férfivá éredni a nyulam, gondolom azért ilyen erős szagű a vizelete. Elég kellemetlen szagolni egész nap, nincs valami praktika a mindnenapos alom cserélésen kívül?
2011. okt. 11. 16:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
ivartalaníttasd
2011. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

férfivá éredni lol :D


Amúgy lehet, hogy többször kéne kiganéznod.

2011. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%
Vágd le.
2011. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Baromság! Nem kell ehhez ivartalanítani. Az enyém is bak nyúl, meglehetősen ivarérett, és csak igen riktán szagos.

A napi egyszeri alomcsere fontos (de írtad, h az megvan), ha nem csak az alomtálcába végzi a dolgát, akkor azt is takarítsd fel! Attól is függ, h mi használsz alomnak, a pellet pl. jobban fogja a szagokat, mint a sima faforgács. Ha nagyon durvává válik a helyzet, akkor vannak mindenféle szagtartó hiperszuper macskaalmok, ennél csak arra kell figyelni, h ha véletlenül megenné a nyuszi, akkor ne okozzon bajt (a macskaalmos témában nem ástam bele magam, ezért nem tudom, h melyik milyen tulajdonságokkal bír.)

2011. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
vagy akkor mégsem cseréled az almot naponta? Mert ez a megoldás igazából...
2011. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem naponta cserélem. eddig hetente egyszer takarítottam és úgy sem volt büdös. minden sarokba teszek macska almot és rá faforgácsot. a macska alom nem ér sokat mert széttúrja és a sarokba ahová piszkít csak forgács marad.
2011. okt. 11. 16:39
 7/17 anonim ***** válasza:
Hetente egyszer? Hát akkor ne csodálkozz! Eddig azért nem volt büdös mert nem volt ivaros, de most h már ivarérett sokkal büdösebb a vizelete. Minimum 2 naponta takarítsd.
2011. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kénytelen leszek. Köszi a tanácsot
2011. okt. 11. 16:52
 9/17 anonim válasza:
Két-három naponta cseréld ki az almát
2011. okt. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Fú, nekem is volt bak törpenyulam és na aztán az nagyon büdös tudott lenni.Én 3 naponta takarítottam, de majd kifordult a belem tőle annyira erős ammónia szag volt tőle.A bakok sajnos nagyon büdik.Én használtam macskaalmot+ forgácsot mint Te de nem volt jó.Állítólag az ivartalnítás segít ezen.

Mostani nőstény nyulam fele annyira büdi mint a bak volt és heti 1x takarítom bár, már az 5. napon kicsit érzik a szaga.

Próbáld ki a pellett almot, állítólag nagyon jó szagmegkötő és gazdaságos.

Sajnos csak azt tudod tenni, hogy gyakrabban takarítod és az alomra vagy alá szórhatsz egy kis szódabikarbónát mert az szagelszívó.

Én spáros saját márkás macskaalmot használok és elég jól elszívja a szagokat.

Alomtálcára szokasd rá és könnyebb lesz takarítani mintha az egész alját kivennéd a kecónak.

2011. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!