Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyuszim?...

Miért csinálja ezt a nyuszim? ( többi lent )

Figyelt kérdés
A teraszon van nekik lekerítve egy elég nagy rész, és eddig a falat kapirgálta, azt betégláztuk, nehogy "kifúrja" magát, de most az új hobbija, hogy a földet, vagyis a betont alul kaparja. Ezt miért csinálja? Pedig van nekik bent faág, meg búza is, meg kemény ételek, amiken tudja koptatni a fogát. Tudnátok valami tippet adni, hogy mit csináljak vele?
2011. okt. 13. 12:12
 1/5 anonim válasza:

nekem is szoktak ilyet csinálni a csincsillák, szerintem közös a problémájuk.

Néha van olyan időszak, amikor odú, rejtekhely kell nekik, ahová el tudnak bújni, mert éppen abban a fázisban vannak, amikor szaporodási időszak van.

Általában a nőstények, akik ezt csinálják, legfőképp. sőt. a fiúk csak figyelnek. legalábbis a csincsiknél ezt figyeltem meg, már 4 éven keresztül.

A te nyuszid nőstény? mert akkor ez a helyzet. De ha fiú, akkor is, lehet hogy nyulaknál megosztott a fészek kialakítása..

2011. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát, amelyik nyuszim ezt csinálja, ő bak. tehát nem értem :(

van egy lány nyuszi is, de ő teljesen nyugodt, nem szokott rosszalkodni..

2011. okt. 13. 12:27
 3/5 anonim válasza:
100%

első vagyok. szerintem ösztönös dologról van szó. földi alagútrendszerek kiépítésére van programozva genetikailag.. szerintem időszakosan mindig elő fog fordulni. de beszerezhetsz nekik ilyen műanyag félköríves cső alagutat, azt szokták szeretni,mindig abba bújkálnak.

az én kis fiú csincsillám akkor szokott kaparni, ha jelezni akar hogy tisztítsam meg a ketrecet mert szerinte koszos. :) lényeg, hogy nincs baj :)

2011. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor jól van. nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszaidat! :)
2011. okt. 13. 12:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én nyulam is próbálkozik a parkettát felásni, ez ösztönös náluk :)
2011. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!