Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög megeszi a kölykeit,...

A hörcsög megeszi a kölykeit, nade 2 és fél hetesen? Miért?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom már van ilyesmi kérdés, de az mind arról szól, hogy szülés után... Már majdnem 3 hetesek, és 8 db-ot szült, egyiket sem ette meg ezidáig, minden nap kap zöldséget is és gyümölcsöt is, magvakat, hörcsögtápot, szóval komolyan NEM ÉRTEM, mi volt ez és ment rá a többi hörcsög is (a tesói). Így most azt gondoltuk, még ma szétválasztjuk a kicsiket az anyától! Ugye már ilyenkor nem lesz gond belőle? Már esznek mindent a kölykök is, 16 naposak ma.
2011. okt. 13. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit korai 16 naposan elválasztani, de ha bántja őket az anya, akkor válasszátok el. A kicsik kapjanak sok fehérjét (túró, tejföl, főtt tojás), és persze táp, gyümölcs-zöldség, víz. A szülők együtt vannak tartva? Ha igen, az is egy lehetséges ok, amiért megölte a kölyköket, mivel akkor jó eséllyel újra vemhes és közeleg a fialás.
2011. okt. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet, h sokat piszkáltátok a kicsiket? Gyerekoromban mi sajnos állandóan kivettük őket, és mikor már elkezdtek szőrösödni, de még kicsik voltak, kb 2-3 hetes, na akkor elkezdte őket megenni az anyjuk, mi különválasztottuk őket, melegítőlámpát is tettünk, de elpusztultak. :(


Tegyetek ti is melegítőlámpát pluszba.

2011. okt. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%
Nem írtad, hogy fehérjét is kapna az anya. Ha nem kap, az egy nagyon komoly gond, az egyik leggyakoribb oka a kannibalizmusnak. Két és fél hetesen még szopnak a kölykök, de ha az anyának súlyos fehérjehiánya lett a szoptatástól, akkor az ösztönei súghatják azt is, hogy inkább ölje meg az almot a saját túlélése érdekében, hátha legközelebb lesz esélye felnevelni egy újabb almot.
2011. okt. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fehérjehiány okozza ezt. Én amúgy is szoktam néha a hörcsögömnek fehérjetartalmú kaját adni, de ha kicsinyei vannak mindennap kap ilyesmit. Sőt már amikor biztosan látom, hogy vemhes, akkor is. Nem fordult még elő, hogy megette volna a kölyköket.
2011. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom hogy csak 4 hét után eszi meg az anya hörcsög a kölykeit ha nem választod szét őket egymástól.

De nagyon kicsi korukba meg védi őket az anya.

2011. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok, na szóval. Csak az anyával vannak együtt, hiszen az aranyhörcsögöknél az apa nem lehet eleve együtt a családdal. Úgy gondoljuk, a fehérje hiány lehetett a ludas. Én is adtam ugyan, nade nem minden nap... ezután kap majd minden nap. Most hirtelen a tejfölt adtam. Köszi a hozzá értő tanácsokat!
2011. okt. 14. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!