Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha nem tenyészetből vennék...

Ha nem tenyészetből vennék törpenyuszit hanem állatkereskedésből akkor az nemjó ötlet ugye?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Ha igényes helyről veszed, akkor nincs gond, én is állatkereskedésből vettem, és teljesen egészséges, gyönyörű szép nyuszi

De rendesen meg kell nézni, ahol látod, hogy rossz körülmények között vannak, csapzott a szőre stb, onnan nem érdemes

2011. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Semmiképpen. Az állatkereskedések kegyetlenül kapzsi, profitorientált helyek ahol nem az állatok egészségét, jól tartását helyezik előtérbe hanem a hasznot, még a "jobb" kereskedések is. Felvásárolják a tenyésztőtől azokat "génhibás", sérült, beteg, félre-tenyésztett állatokat amiket a tenyésztő (vagy szaporító) már nem tudna eladni és ők árulják drágábban. Sokszor választják el túl korán a nyuszikat és a betegségeikkel nem törődnek. Nagyon gyakran az ilyen kereskedésekben vett nyuszikat el kell altatni mert olyan komoly rendellenességeik vannak (pl fogproblémák) amiket nem lehet gyógyítani és amibe a gazdi szíve fog beleszakadni. A tartási körülményekről nem is beszélve. Összezsúfolva egy kétes tisztaságú kis ketrecbe ahol gyakran se vizük se szénájuk nincsen. Szóval én azt mondom keressetek fel egy jó nevű tenyésztőt és kérjetek tőle nyuszit. Igaz, lehet hogy többet kell várni majd rá és utazni érte de cserébe egy makk egészséges, tökéletes génállománnyal rendelkező kisnyuszit fogtok kapni, még olcsóbban is mint a kereskedésből.
2011. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
tenyésztőtől vegyél! vagy ha van ismerős/rokon/szomszéd akkor attól ahol tudod, hogy jó körülmények között vannak. Az állatkereskedéstől semmiképpen se vegyél! Ott tényleg csak a hasznot nézik, kinek milyen s**t tudnak eladni :/
2011. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
64%
Még ha látszólag jól bánnak velük és egyébként is igényes kereskedés, akkor sem jó ötlet. Egyrészt jó eséllyel nem tiszta vérű törpenyulat kapsz, hanem valami házi keveréket, ami nagyobbra nő. Ha kosorrú keverékről van szó, akkor sajnos nagyon gyakoriak a fogproblémák. Ezek a nyulak védőoltást sem láttak, és szinte minden bolti állatra ráfér egy parazitairtás. A nőstény állat meg garantáltan vemhes lesz. És a végére ott van még az is, hogy ezek az állatok ritkán szelídek, és idősebb korban komoly kihívás lehet megszelídíteni egy nyulat. Ha nem akarsz sokat költeni egy tenyésztőre, ekkor keresd fel a noé állatotthont, náluk szoktak lenni örökbefogadható nyulak.
2011. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Mi az első nyuszinkat állatkereskedésből vettük, teljesen egészséges, bájos kis állat, mégsem ajánlom a kereskedést.

Nyuszinkat úgy hoztuk el, hogy fiú, és törpe. Ehhez képest pár hónap múlva kiderült, hogy kislány, és mivel 2,7 kilóra nőtt és nem kövér, feltételeznem kell, hogy van benne egy kis házinyúl vér. És még jó, hogy mindössze ennyi a baja. Visszagondolva, hálásak lehetünk a sorsnak, hogy nem beteg.

2011. okt. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak állatkereskedések, ahol igényes helyekről szerzik a törpenyulakat, vagy ők tenyésztik helyben, de az ilyen ritka, mint a fehér holló, és nem is lehet gyorsan felismerni, hogy melyik hely ilyen, és melyik akar olyannak tűnni. Ahova én járok két éve, az ilyen hely, de ehhez hónapok kellettek, hogy bebizonyosodjon.

Szóval tenyésztőnél vegyél, ha biztosra akarsz menni.

2011. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem tenyészetből fogok csak később.
2011. okt. 14. 22:18
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is boltból van a nyuszim. Nem vágtak át /tényleg törpe/, egészséges, nem agresszív. stb.
2011. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!