Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 7 hetes törpenyulamnak elég...

7 hetes törpenyulamnak elég ennyi eleség?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy 3 hónapos koráig nem kaphat gyümit és zöldséget, majd csak utána, fokozatosan.

Most szénát eszik, egész nap, este kap két ek. béby tápot.

Kapott fogkoptatáshoz rágcsát, olyan mézes összepréselt magvakból.

Elég neki ennyi? Nem akarom, hogy éhezzen.


2011. okt. 17. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Mézeset ne adj neki, az nem tesz jót a nyusziknak, inkább tegyél be neki egy fadarabot, amit rághat. A fa és a széna tökéletesen elég fogkoptatásra!

Tápból még ennyi idősen adhatsz neki kicsit többet is nyugodtan.

És víz is mindig legyen előtte, mert amikor még csak tápon élnek a kisnyuszik, elég sokat isznak, mert a táp elég száraz.

2011. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem tesz jót, akkor minek árulja a Fressnapf, főleg kifejezetten törpenyulaknak?!
2011. okt. 17. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért mert minden hulladékot megpróbálnak eladni.

Köze nincs a nyusziknak a mézes dolgokhoz. Olvastál valaha olyat bármilyen nyúlról, hogy mézet evett? Nem.

Azért, mert nem jó nekik.

A gazdi persze megveszi jóhiszeműen, hogy kedveskedjen a kedvencének, holott nem is ehet ilyet. Így van ez a joghurtos jutifalattal is és még sok minden mással.

Fressnapfban szénát, tápot vegyél neki kajának, a többit kerüld.

Igaza van az előttem szólónak, fadarabot rakj be neki (bár amúgy, ha elég szénát eszik, akkor nincs is szüksége fogkoptatóra)...

2011. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kaphat zöldséget kiskorától kezdve is. Elvégre amikor az anyucijukkal vannak egy ketrecben, akkor is esznek már zöldséget... Csak kevesebbet, mint egy felnőtt nyuszi. Na meg 3 hónap előtt nem ajánlatos szoktatni másféle zöldséghez.


A mézes dolgokat meg tényleg kerüld. A fogyasztói társadalomról hallottál már?

2011. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én reggel és este adtam neki kaját ennyi idős korában. Kb 1,5-2 evőkanálnyit mindkétszer.
2011. okt. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezeket a műdolgokat tényleg kerüld, ártalmasak a nyuszikra, olyan, mint az embernek a meki, meg a cola és társai!! jónak jó, már aki szereti a műkaját, de az egészségre káros!

én is reggel és este adtam neki tápot, mikor kicsi volt, egy kis női marékkal, és szénát evett szénával!

2011. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!