Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ivartalanítás után megszűnik...

Ivartalanítás után megszűnik az össze-vissza bogyózás és az ágyra pisilés?

Figyelt kérdés

Van egy fiú nyuszim, aki alapjáraton teljesen szobatiszta, de ha engedjük felmenni az ágyra (vagy nem figyelünk egy percre, és felmegy), akkor lepisili az ágyat.

Meg az utóbbi időben rászokott arra, hogy a szobában mindenfelé bogyókat hagy.

Már meg van beszélve a dokival a műtét. És az a kérdés, hogy ha majd túl leszünk ezen, akkor ezek a dolgok meg fognak szűnni?

(az ivartalanításnak nem ez a fő oka, amit leírtam, csak érdekel, hogy ez fog-e vele pozitív irányba változni)


2011. okt. 17. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Amint kiürülnek a hormonok, megszűnik nála :)

Az ágyatokra azért pisil, mert ott a legerősebb a "szagotok", ezzel is jelöl. A bogyóit szintén jelölés gyanánt szórja szét. Szóval minden, ami jelölés, az az ivartalanítással megszűnik :)

Nálunk már 2-3 nap után változott a helyzet, de valahol pár hétbe is beletelik, mire kiürülnek a hormonok.

Arra nagyon figyelj, hogy nyúlhoz értő doki végezze a műtétet!

2011. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

Természetesen nyulas doki végzi!

Csak azért kérdeztem, mert olyan jó lenne, ha feljöhetne hozzánk az ágyra, mert szeret odabújni, miközben filmezünk, csak a pisilés miatt mindig letettük. :)

2011. okt. 17. 11:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Pár hét és mehet az ágyra :) Ettől függetlenül nagyon semlegesíteni kéne a pisije szagát az ágyatokról, a nyuszik szaglása jóval kifinomultabb a mienknél... Nem is tudom mit tanácsoljak.. Szőnyegre pisilés esetén ecettel érdemes semlegesíteni a szagokat, viszont hát az ágyon eléggé kibírhatatlan lenne az ecetszag...
2011. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ágyneműt azért általában kimossuk, úgyhogy azzal nincs gond :)
2011. okt. 17. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Jajaja, persze, nem is erre gondoltam :D

Csak arra, ha paplanba v netán az ágyba beleivódna a pisije :)

2011. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!