Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi szobatisztasága?...

Törpenyuszi szobatisztasága? Önitató?

Figyelt kérdés

7 hetes fiú törpenyuszim a ketrecen belül csak a pisildéjébe bogyózik, pisilést is gondolom oda, de amint kiengedem, pisil egy nagyot a parkettára..

Amikor kiveszem, ki kellene vennem a ketrecből az alomját is? Bár ha kiengedem, inni visszaszalad a ketrecbe (utána megint kiszalad hozzánk) szóval pisilhetne ott is.

Önitítóját nem igazán használja, 2x láttam, hogy ivott volna belőle. Napközben nem vagyok otthon, nem merem kivenni a vizestálkát, nehogy szomjan maradjon. Csak este veszem ki, de akkor meg folyamatosan lesem, hogy mikor fog inni..Megfogja tanulni valamikor?


2011. okt. 17. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
hát az önitatóról csak annyit, hogy én is ilyen voltam az elején, hogy jajj, szomjan fog halni, nem tud belőle inni aztán mikor 5 percenként burogatta ki a kerámia tálat, úgy döntöttem, fog az menni :D :D valahol olvastam, hogy be kell kenni az önitató csövét valami finomsággal, banánnal, vagy valami olyannal, amit szeretnek... még elég fiatalka a nyuszid, ha kiengeded, kb. fél óránként rakd vissza a helyére, várd meg, még pisil, majd engedd ki megint....
2011. okt. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! A mi nyuszkónk kb 8 hetesen került hozzánk. Ahányszor kiengedtük, annyiszor pisilte le a parkettát. Már raktam neki a szoba sarkába is alomtálcát, de persze semmibe nem vette. :) Aztán pár nap múlva elhagyta ezt a "jó" szokását. Most már visszajár elvégezni a dolgát a ketrecébe, viszont az ülőgarnitúrára nem lehet felengedni (pedig nagyon szeretne felugrani), mert azt ott egyből telebogyózza, sőt volt, hogy le is pisilte. pedig már ecettel is átmostam nem egyszer. Erről viszont nem tudom, hogy tudnám leszoktatni. Amúgy teljesen szobatiszta lenne. :P Az önitatót nem nagyon használja, csak ritkán iszik belőle, de én nem adok neki másba vizet, ha szomjas úgyis iszik, mert tudja használni.
2011. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddig válaszokat! :D
2011. okt. 18. 09:01
 4/6 anonim válasza:
nos, a nyuszikat, amikor hazaviszed, kortól és nemtől függetlenül 2 hétig nem szabad kiengedni a ketrecéből. ugyanis ennyi idő többnyire elég, hogy tudatosuljon bennük, hogy a ketrec az ő territóriumuk. simizni persze szabad, ha benyúlsz és úgy simized, akkor az jó is mert megszokta a jelenléted a ketrecében, illetve ölbe szabad kivenni, kis időre, de hagyni kell hogy megszokja a helyét. ha elötte kiengeded, az lesz neki a természetes, hogy ahova csak megy az mind az ő territóriuma, és piilni fog mindenhova. amugy bak(fiú) nyusziknál ivar érett korban már szobatisztáknál is előjöhet a jelölő pisilés. amit mindenhova elvégeznek, rád, mindenre, ugyanis ekkor ujrajelölik a territóriumukat és ezen a szokáson az ivartalanítás segít, persze nyuszótókl függ, valaki jelöl, valemelyik kevésbé. Az önitatót elvileg tudják használni, ha a tenyésztőnél. vagy a kereskedésben is volt mellettük. tálka nemjó mert beleürítenek,felborítják stb. Amugy ha már kiengedted, ne zárd vissza két hétre, hiszen már úgymond mindegy, ha kint pipikél, homlokára pöccintesz, hangosan erélyesen kimondod, hogy nem! és visszarakod a ketrecbe, a pisit feltörlöd, ecettel, ugyanis az semlegesíti a szagot, és így ha kitartóan próbálkozol talán rászokik a ketrecbe ürítésre.
2012. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Amikor a nyuszi kicsi csak "kóstolgatja" az itatót.A miénk is ezt csinálta.Ha a nyuszidat 1 hónapra bezárod a ketrecébe szobatiszta lesz!
2013. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
törném el kezét lábát annak aki homlokpöccintessel próbál nyulat nevelni, lehet anyád téged ìgy tanított mert nyomorult de ez nem ok arra hogy retardált legyél egy állattal
2017. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!