Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehöri tartása,...

Dzsungáriai törpehöri tartása, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egy ilyen kis állat beszerzését tervezzük, illetve már meg is vettem, de még nem hoztuk el. Minden érdekelne róla, amit tapasztalt gazdik tudnak:) Az biztos, hogy ő lesz (tehát nem nyuszi, nem göri stb.), mert a jelenlegi élethelyzetünkben őt tudjuk boldoggá tenni:))) Tehát, mindent várok ezekről az aranyos kis törpékről. Egy-két dolognak már utána néztem én is, tudom, hogy nem szabad se nagyon melegben, se hidegben tartani, hogy egyedül is jól érzi magát, hogy óvatosan kell vele bánni stb.
2011. okt. 18. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is: rosszul tűrik az erősebb mechanikai behatásokat, mint pl. rálépés, falnak dobás, rugdosás, szóval az ilyet próbáljuk kerülni. Lehetőleg ne tartsuk együtt pitonnal, siklóval vagy olyan nagyobb testű kígyóval vagy ragadózóval, ugyanis ezek könnyen zsákmányállatnak nézhetik. Patkánymérget SEMMIKÉP ne adjunk neki, ugyanis rosszul tolerálják, nehezen emésztik meg. Mi ezt mind betartottuk és immár több mint 1 éve boldogan él nálunk.

Komolyra fordítva: ne tartsd a szobádban, ugyanis éjszakai állat és akkor szokott randalírozni, emiatt nehéz aludni mellette. Elején lehet harapós lesz, de később megszelídül. hirtelen ne ébreszd fel, amikor alszik ne nyúlj hozzá, mert könnyen megijedhet, és akkor megharap. Próbálj meg neki izgalmas játékokat betenni, pl vannak ezek a hörcsög csövek, amikből labirintust lehet készíteni, gondolom te se szeretnél egy 2x2 m-es üres szobában élni életed végéig.. Kb ennyi.

2011. okt. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

viccesnek tűnik a hsz. eleje, de valószínűleg vannak olyanok, akiknek nem árt azt is leírni:)

köszi, természetesen szuper labirintus rendszer beszerzése is folyamatban van neki:) illetve szeretném sokat kint tartani, játszani vele, olvastam, hogy vigyázni kell rá, nyilván, remélem menni fog:)

2011. okt. 18. 08:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor tartsd kint, amikor ott vagy és akkor is figyelj rá, mert különben elbújik és utána szétrág mindent. Másmilyen éllatot meg tényleg ne engedj a közelébe, mert volt olyan ismerősöm akinek a hörcsög arcát nyúzta le a kutya.. Mondjuk a höri túlélte, csak most olyan patkánypofija van. Az első voltam.
2011. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

csak halaink vannak, úgyhogy..:) bár láttam olyat, hogy valaki úsztatta a hörit:S:(

köszi a tanácsokat, ma hozzuk el, már izgulok:)

2011. okt. 18. 10:05
 5/6 anonim válasza:
Nekem már 2 évesek és fontos benánt NEM ehetnek!!!
2011. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem mindig elszöktek aztán elengettem őket az erdőben....
2011. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!