Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állatot ajánlanátok...

Milyen állatot ajánlanátok ekkora terráriumba?

Figyelt kérdés

hát igazából 2 terráriumom van! az egyik 50x25x30-as (hossz,mély,mag) a másik 30x21x16-as (hossz,mély,mag)

mindkettőnek nyitott a teteje !!!

ja még egy ketrecem is van az 60x30x60-as(hossz,mély,mag) ebbe lehet rakni emeleteket de ki is lehet őket venni szóval akár szentem kalitkának is elmenne...

ti milyen állatot tartanátok ?? :)


2011. okt. 19. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kezdő állat tartó vagy minden képpen hörcsögöt. Ha nem akkor a ketrecbe tengerimalacot de azokról nagyon sok mindent tudni kell. Párba kell őket tartani és csak azonos neműeket. Inkább ajánlom a 2 lány malacot mint a 2 fiút, mert a fiúk néha össze vesznek (csúnyán! ). A hörcsögöt meg csak egyedül lehet tartani mert azok a vadonba is külön vackokban élnek és csak párzás idején taliznak! ;)

Úgy mint a nyulak. Törpe nyulat is ajánlok az nagyobb mint a hörcsög vagy a tengerimalac de nem sokkal, és azok is csak párzás idején találkoznak úgyhogy egyedül is lehet őket tartani. A malacokat azért kell párba mert társas lények.


Adatok:


Nyúl:


Élet tartam: 7-10 év

Táplálék: gyümölcsök, zöldségek, magkeverék sok széna.

Tartás: Télen, nyáron kint fedett ketrecbe. Rácsosba csak bent!


Tengerimalac:


Élet tartam: 5-7 év

Táplálkozás: gyümölcs és zöldség (óvatosan keveset mindenből és előtte mossuk meg!) táp sok széna!


hörcsög (törpe, arany):


Élet tartam (törpe): 4-5 év

(arany): 2-3 év

Táplálkozás: Mindent megesznek úgyhogy óvatosan! Legfőbb táplálék a magkeverék (napraforgó mag, kukorica, táp, tök mag, búza, lencse)

2011. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha többet akarsz tudni írj az e-mail címemre:

klaudiamarton@citromail.hu

2011. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. okt. 19. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyuszinak kicsi ez a ketrec, min. 100x60-as kéne neki...

Degu, tengerimalac, hörcsög..


Terráriumba esetleg halakat :) - azaz akkor már akvárium lenne :)

2011. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tengerimalacnak is kicsi, sőt, patkánynak is. Valamilyen hörcsögöt vagy egeret szerezhetsz, bár 30x20asba én még a csigáimat is szégyellném tartani, nemhogy valami gerinces állatot. Abba max. egy darab hal való.
2011. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
valóban, még egy tengerimalacnak is kicsi az a hely, hörcsög, vagy egér a megfelelő számodra :)
2011. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!