Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy hörcsögöt? Vagy kettőtXD

Figyelt kérdés
Kapok egy hörcsögöt és ilyenekre gondoltam hogy kaja pia(az nem lehet olyan sok) faforgács meg plusz dolgok és az orvosos dolgok hogy oltás meg ilyenek(ha kell). Egy hónap alatt kb. mennyit kell rá költeni??
2011. okt. 19. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
20.000 ft kb.
2011. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
kettőt ne tars együtt, mert megölik egymást. Sokan nem tudják, de én már tapasztaltam és sajnos tényleg jellemző rájuk! Olvass csak utána! Egyébként nem drága az eltartása, forgács kell alá, meg egy kis kaja, csak az akvárium kerül sokba. Ketrecbe ne tartsd, mert kiszórja a forgácsot.
2011. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
áá 20.000 nem kell annél kevesebb de kiszámolhatod ha elmész egy állatboltba akkor látni fogod az árakat, mert a hörcsögöknél is több féle (drágább, olcsóbb) kaja meg forgács is létezik, inni vizet adj neki
2011. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem 4 törpehörcsögöm volt egyszerre és így sem kerültek 20 ezer ft-ba!!


Kell nekik táp: függ a márkától Én egy középkategóriásat vettem nekik a Fressnapf-be 900Ft-ért. Ez a törpehöriknek elég volt kb 2 hónapig.

Szotyit ami sótlan (csak a Lidl-ben kaphatót szerették) ez pár száz ft volt havonta mert ebből sokat vettem.

Víz kell nekik ami a csapból van.. :) zöldség 8bőven elég az amit főzésnél anyud használ, abból egy keveset beteszel nekik, de nem tudom miylet kapsz, de nem minden zöldséget ehetnek meg, fórumokon olvass utána). Az almát imádják az sem drága..

Forgács: szintén pár száz ft. Havi 1-2alkalommal vettem 15 litereset sima normál nem illatosított (kb. 300ft volt egy zacskóval)


Állatorvoshoz mi csak a végén mentünk amikor már öregek voltak és beteg lett (de nekem ingyen csinálta a dokim-nem fogadta el a pénzt) szóval ez nem tudom mennyi. oltás nincs


Az elején kell beruházni inkább: megfelelő méretű hely ahova teszed. Mókuskerék (kb 500ft a műanyag kicsi), itató (pár száz ft, önitatót vegyél, mert a többit kilökik)

Egy kis házikó ahova bebújhat (mi házilag csináltunk nekik) azok viszont "drágák" Egy sima kis házikó minimum 1000ft. etető tál (műanyag kb 200ft)

2011. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
háát 2-t tényleg ne tarts eggyütt nkm is kettő volt már csak 1 de amugy de amugy csak az elején kell megvenni a ketrecet tálat kaját utatót stb.
2011. okt. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
kettőt ne tarts egy helyen. nekem mind a 4 külön volt. Volt egy hatalmas üveg "akvárium" abba tettünk méretre vágva üveglapot azzal elválasztottuk őket. Így ketten külön voltak. A másik kettőnek meg volt külön-külön kisebb akváriuma. Vagyis ugyan akkora volt mind a 4-nek a helye.
2011. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tényleg 2db-ot ne tarts együtt. [Megölik egymást!] Max. egy fiú+egy lány ha akarsz kicsiket : D

Kell neki:

-akvárium mondjuk 2.000.- [attól függ milyet vennél]

-önitató kb. 500.-

-étel kb. 500.- attól függ milyen fajtát, nagyot veszel

-forgács 800.- ez megint a márka, minőségtől függ.

-játék

lehet betenni neki WC papír gurigát

meg otthoni zöldségeket, gyümit..

stb. : D a lényeget azt hiszem leírtam.

Jó höri tartást majd :)



Akvárium: [link]

2011. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

20000 ???!!!Ez butaság.

Nem sokba.Attól függ mivel eteted.Ha van otthon háziállatoknak,csirkéknek való takarmány adhatsz neki azt.Egy kevés elég neki,nem eszik sokat.Ha termeltek a kertben egy kis zöldséget,vannak gyümölcsfák,a hörcsög megeszik mindent.Nem feltétlenül kell alá forgács,lehet száraz falevél vagy ha lenyírjátok a füvet,akár az is,a természetben sincs alatta forgács.

Legyél kreatív,nem kell mindenért pénzt kiadni.

Nekünk szinte semmibe nem került a tartása,hörcsög oltásról én még az életbe nem hallottam.

Ha belvárosba laktok,akkor se menj kisállatkereskedésbe drága pénzen venni,hanem mezőgazdasági boltba vegyetek egy zsák kukoricát vagy búzát.Azt még sokkal jobban is szereti mint az ilyen mű-szemetet.Meg ha bevásároltok zöldséget,a héját mindig odaadhatjátok neki.

2011. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem már sok hörcsögöm volt. Kell nekik itató, mókuskerék, kaja és esetleg ház. Szerintem felesleges etetőtálat venni. Berakod neki(k) a kaját és megeszik úgyis. Amúgy szerintem külön rakd őket. Nekem egyszer volt 2 hörcsögöm akik testvérek voltak (szerencsére egy fiú meg egy lány...) fialt a hörcsög, szétszedtük őket mert a fiú elkezdte bántani a lányt. Azóta nem rakunk össze hörcsögöket, most is van kettő.
2011. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
Kajakra azt olvastam először, hogy mennyibe kerül elaltatni egy hörcsögöt:D Néztem, minek ahoz orvost hívni:D
2011. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!