Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kiderült, allergiás vagyok a...

Kiderült, allergiás vagyok a tengerimalacomra, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éves a malim, már 5 éve van nálam. Most derült ki, hogy allergiás vagyok rá, ami asztmához is vezethet... Ráadásul van két kicsi gyermekem, akik örökölhetik a hajlamot, tehát gyorsan meg kellene "szabadulnunk" szegény állatkától. Sajnos már öreg és krónikus szemgyulladása van, nem hinném, hogy bárkinek is kellene. Órák óta sírok, mert már csak egy megoldás van.... :((( Van valami ötlet, hogy hová tehetném öreg és beteg malackámat?
2011. okt. 20. 00:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esetleg barátnő,családtag aki tudna gondoskodni róla?
2011. okt. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha eddig kibírtátok, nem lehetne, hogy elviselitek a malackát a hátralevő hónapjaiban?
2011. okt. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Még futok pár kört az ismerősök között, de már előre sejtem a válaszokat. Eddig senki sem vállalta be. Főleg a szembetegsége miatt nem hinném, hogy gazdit találna. Emiatt sem merem "bedobni" az állatkerti tengerimalac városba, pedig ott biztosan jól érezné magát!
2011. okt. 20. 00:59
 4/14 A kérdező kommentje:
Magam miatt lehet, hogy hagynám még, bár a doki kategorikusan kijelentette, hogy minél előbb szabaduljak meg tőle, mert az asztma nem játék... De főleg a gyerekeim miatt nem merem húzni az időt. Azért ők mégiscsak fontosabbak!!! Meg aztán lehet, hogy 1-2 hónap, de lehet, hogy még 1-2 éve van hátra! Ki tudja?!
2011. okt. 20. 01:03
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Add oda barátodnak ismerősödnek. Elmondod hogy mi a baja bárki megértheti. Ha végső esetbe nem tudod rábízni senkire akkor meg azt a pár hónapot ami a malac életéből hátravan kibírod. A gyerekeid attól hogy hajlamosak az allergiára csettintésre nem lesznek azok. Én a macskára vagyok allergiás mégse mondom anyámnak hogy dobja ki a macskáját.

Több éve nálatok van a malac. Ne mond már hogy agyonütnéd...?! Én mikor a nem kívánatos kismacskákat kell eltenni lábalól attól is lelki ismeretfurdalásom van és sz@r érzés ,megvallom férfi létemre. Akkor te majd a 6 éves beteg hörcsögöd megölöd? Ugyan már.. Max ne fogdosd ne vedd ki a helyéről takard le a helyét valami légáteresztő anyaggal.

2011. okt. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én soha nem kérdőjelezném meg egy orvos tanácsát, de ez esetben nekem kicsit furcsa a dolog...

Én gyakorlatilag mindenre allergiás vagyok (állatszőrök, pollenek, por, stb.), mégis volt világ életemben állatom (szőrös is), barangoltam a réteken, és mivel férfiként albérletben lakom, porral is találkozok bőven :)

Gyógyszert hébe-hóba szedtem, akkor tünetmentes voltam, többnyire az is vagyok, de azért nyáron a nagyobb virágzásokkor elég durván nézek ki. Az orvosom mégsem rémisztget asztmával.

Egy ilyen kismalac minimális inger azzal szemben, ami nyáron ér elkerülhetetlenül, illetve a poratkákkal, satöbbivel szemben. Szerintem nyugodtan hagyhatjátok a ház egy olyan pontján, ahol nem töltesz túl sok időt (mondjuk egy előszobában, esetleg fürdőben vagy nem tudom). Nem olyan veszélyes ez, hogy azonnal el kelljen tüntetni. És szerintem kérdezz meg egy másik orvost is.

2011. okt. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző: A nem kívánatos kismacskákhoz csak gratulálni tudok... Ivartalanítás meg sem fordult még a fejetekben?
2011. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok legtöbbször eltúlozzák a dolgot. Nekem volt macskám, egy időben én is befulladtam néha, elmentem az allergológiára, mikor mondtam, hogy van macskám, azonnal az összes orvos és asszisztens elkezdett kézzel-lábbal hadonászni, hogy rögtön szabaduljak meg tőle, meg milyen hülye vagyok, hogy macskát tartok. Pedig még semmi vizsgálat nem volt. A vizsgálatnál is ugyanazt a lándzsát használták a bőrkaparáshoz, csak közben egy papírzsebkendővel letörölték. :DDD Ebből csak azt vágtam le, hogy idióták. Nem meglepő, hogy a vizsgálat eredménye: mindenre allergiás vagyok. :DD


Arra már magamtól jöttem rá, hogy lecserélem a macskaalmot egy kevésbé porzóra, s láss csodát, semmi bajom nem volt.


Ha már eddig kibírtátok, ezután sem valószínű, hogy lesz baj. Egyébként meg az allergia pontosan abból alakul ki, hogy semmi inger nem éri az embert, ezért legyengül az immunrendszer. Na meg a sok szemét miatt, amit megetetnek velünk.

2011. okt. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szedj valamilyen gyógyszert...
2011. okt. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
02:01-nél ott a pont! Lehet ,hogy nem a malacra hanem a túl poros almára vagy allergiás. Sőt továbbmegyek! Az is lehet, hogy a malidnak is azért gyulladt a szeme mert túl poros a forgács! Használj másik almot pl. fapelletet hátha az segít.
2011. okt. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!