Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kell 2 sarok a nyuszimna...

Miért kell 2 sarok a nyuszimnak és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
A nyuszim kb 1,5 hete kinézte magának a másik sarkot IS a ketrecében, ahova pisil. Nem értem miért kell neki, miközben a nagy részét a rendes alomba végzi. Régen ott volt a szalmatartója, s azt hittem jobban esik neki evés közben pisilni. De már átraktam a tartót és mégis pisil a másik sarokba is. De csak kb 2 naponta egyszer, amúgy az almot használja. Mindig feltakarítom ecetes vízkőoldóval, hogy ne érezze, de nem használ. Most használjak 2 almot? De akkor kettőt kell takarítani meg minden. Mit csináljak?
2011. okt. 20. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Rakd át a fő pisildéjét arra a helyre,a szénatartó helyére. Hátha ott szokta meg, és ha elbambul, oda szalad rutinból.. Megnézném így mit produkál:)

(az új helyén az alomba tegyél kevés pisis almot, hogy érezze,oda kell majd pipilni)

2011. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ok ,megpróbálom. Ezt eddig nem mertem, mert a kezdetektől ebben a sarokban van az alma. De meglátjuk. Köszi :)
2011. okt. 20. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen. Nem tudtam ellene mit tenni. A szobában szobatiszta, de a ketrecében az összes sarokba kell neki pisilni-kakilni.. Persze a nagyja nálunk is a wc-jébe megy, de muszáj neki mindig a friss almot is kicsit lepisilni/lekakilni..

Pedig már mindent próbáltam. Én beletörődtem :)

2011. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

14:12 Talán nem kéne bealmozni az egész ketrec alját, mert így összezavarodik...


Kérdező: ne tedd át neki másik helyre, akkor már tényleg nem fogja tudni, hogy hova pisiljen:)

2011. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon régóta van nyuszim. Mint mondtam, már mindent kipróbáltam. Semmi nem használt. Nincs bealmozva a ketrec alja, annyi, hogy ő mind a 4 sarkot használja wc-nek, oda muszáj vagyok tenni.

Valszeg nálunk az is közrejátszik, hogy ő egész nap szabadon van és a ketrecbe csak enni/inni, pisilni/kakilni jár vissza.

2011. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na hát akkor már nem tudom mit csináljak! :( Adok neki még egy esélyt! :P
2011. okt. 20. 15:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, de szerintem bele kell törődj, hogy máshova is pisil. A 2 nyuszink nyár elejéig a jobb belső sarokba pisilt, és ott volt a wc is. Aztán egyik napról a másikra átszoktak a bal belső sarokba. Most ott tartunk, hogy a második választott helyükre pisilnek a legtöbbet, de rájárnak időnként az elsőre is. Mindkét sarokban van wc, és bizony minden nap takarítom mindkettőt. Ez van.
2011. okt. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:(
2011. okt. 20. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!