Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kivehetem-e az újszülött...

Kivehetem-e az újszülött tengerimalacot a helyéről?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy utána elhanyagolná-e az anyja vagy bántaná-e , mert érzi rajta az ember szagot!? :S
2011. okt. 20. 21:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Neten azt olvastam, hogy 4 hét után már el lehet választani...De nem tudom, mert mindenhol mást írnak :S De akkor majd még várok azzal is...Meg a simizéssel is :)
2011. okt. 20. 21:56
 12/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ez nem ok arra, hogy kivedd!

Meg kell nézni, hogy nincs e rajtuk sérülés, nem taposott e még agyon közülük, (ahogy írtad is) szoptat e az anya rendesen, tele van e a kicsik hasa.

Ez, naponta 1-2 másodperc, gyors ellenőrzés, hogy minden rendben van e. Ha igen, akkor nem szabad őket b.aszogatni.

2011. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezt látom terráriumon keresztül is...Nincs semmi baja, rendesen szoptat az anyja, meg már szilárd kaját is evett egy kicsit...Az anya is nagyon aranyos...folyamatosan nyalogatja meg vigyáz rá :)
2011. okt. 20. 21:59
 14/15 anonim ***** válasza:
4 hetesen már nem fiatal akkor ivarérett és akkor választják le az anyjátol.
2011. okt. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Bár lassan egy éve irtad ki a kérdést, azért leirom a vállaszom, hátha segít valakinek.

Az én tengerimalacom, mikor vemhes volt, minden nap kikéretözött a helyéröl. Én úgy szoktattam, hogy minden nap este kivettem öket, ettek egy kiss zöldséget, szaladgáltak egy jó nagyot, majd jöttek az ölembe, és bő fél órát simiztem őket, ök meg békésen aludtak. Ez a mai napig így van nállam. A malackám, mikor vemhes volt, mint irtam, kikéretözött, és a zöldségevés után, kb. 15 perc leforgása alatt, meg is ellett az ölembe. És semmi probléma nem volt. Megvártam amíg a lepényt is megszüli, és megeszi, rendberakta a piciket, és mentek vissza a helyükre. A piciket már pár perces korukban megfogtam. Bár az én kapcsolatom nagyon bensöséges a malacaimmal, és teljes mértékig megbíznak bennem. Azóta a picik felnőttek, nagyon vidámak, és barátságosak. Szerintem ha megvan a kellő bizalom, a tengerimalacnál nem kell attól tartani, hogy nem neveli fel a picinyét.

2022. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!