Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak fogyókúra. Mit...

Nyuszinak fogyókúra. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
1 éves a nyuszim és úgy gondolom hogy kicsit túl dagi. Egy egy éves törpenyuszinak mi az ideális testsúlya?
2011. okt. 20. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, de ha nem keverék, hanem tisztán törpe, akkor max 1,5 kilós lehet a végleges súlya. Amúgy nem tudom mit adtál neki eddig, de csökkentheted a táp mennyiségét, s cukor nélküli zöldségeket adj neki. Pl zeller, saláta, mindenféle zöldség levele, zellerlevél(enyém imádja), petrezselyem, reteklevél, kevés káposzta stb.
2011. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Répa
2011. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a répa túl cukros. Néha jó,mert imádja, de fgyókúrának nem.
2011. okt. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mivel eteted, de a szemestakarmányt és a tápot kell csökkenteni, a zöldségek szerintem maradhatnak az étlapon.
2011. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a nyuszid? Különbözőek fajtànként is a standardek. Tàpot, zöldséget, gyümölcsöt milyent és mennyit adsz neki?
2011. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak szénát és néhány szem tápot adj neki naponta. De tényleg tudni kellene milyen fajta, és melyik tenyésztőtől van, a standardak miatt.
2011. okt. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

reggel ad neki bundás kenyeret

ebédre fasírtot rizzsel

vacsira pedig egy kis sali

2011. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudni hogy valóban törpenyuszid van-e vagy valami keverék.Ha kisállatkereskedésből vetted elég nagy az esély erre,így nem lehet pontos adatot mondani hogy mennyinek kéne lennie.

Az én másfél éves kereskedéses nyuszim 1,70 körül mozog és a doki azt mondta rá hogy tökéletes.

De ha kicsit fogyóztatni akarod: széna korlátlanul legyen előtte mindig.Tápot nem szabad sokat adni neki,vegyél bőven vissza az adagból,kapjon csak este egy evőkanálnyit.Zöldség gyümölcs ne menjen neki,maximum friss fű,zöldségzöldje,petrezselyem. Éhen halni nem fog,ő a természetben se eszik tápot :)

Egyébként nem tudom milyen tápot adsz neki,de a legtöbbe bele van keverve kukoricától búzáig minden ami inkább a levágásra szánt nyulak eledele,tehát hízótáp. A legjobb(alacsony árkategóriában)a Hoolywood táp.Ha ezt megfelelően adagolod(reggel este egy kisebb maroknyi) biztos nem fog elhízni :)

2011. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy fajtatiszta e vagy sem de ha kicsinek kéne lennie és el van hízva látványosanakkor annyi csak hogy a takarmánytcsökkented a zöldséget növeled.
2011. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tapicuki válasza:

Csak szénát, aztán figyeld a testsúját.

A törpenyusz jo sulya: 2 és fél kiló

2012. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!