Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1. A Dzsungária törpehörcsögök...

1. A Dzsungária törpehörcsögökndek lehet madzagot adni (hintát akarok csinálni neki)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 19:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2. Nagyon élesek a hörim körmei. Ez normális? Próbálja koptatni de nem megy. Ollóval, sőt speciális ollóval is félek levágni neki mert olyan pici (a hörcsög), és félek hogy megvágom. Mit tegyek? 3. Hörcsögnek lehet teát adni (kamilla, tőzegáfonya)? 4. A hörcsögöm fogait ritkán látom (csak ha ásít) de nem látom őket nagynak. Mégis aggaszt, hogy a berakott ágakat nem rágja. Mit tegyek? 5. A hörim majdnem mindenhova oda pisil/ kakil tehetek valamit ellene? 6. Hol lehet megbízható, szökés mentes törpehöripórázt kapni Győr közelében? 7. Sima ketrecem van amihez gyárilag nem csatolható müanyag cső. Hogy tudnék mégis rakni rá? 8. Libikóka vs. Hinta? 9. mostanában nagyon divatba jöttek ezek az "iteligens" hörcsögplüssök. A hozzájuk való dolgokat lehet igazi hörinél használni?
2011. okt. 21. 19:12
 2/11 anonim ***** válasza:
Huh ennyi kérdést............
2011. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Lehet, de valószínűleg elrágja.

2. Ne tegyél semmit, nem kell vágni.

3. Nem. Felesleges, és nem is biztos, hogy jót tesz.

4. Ha gondolod, rakhatsz be neki fogkoptatót, de lehet, hogy elég neki a kemény magvak és széna rágcsálása.

5. A hörcsögök általában kiválasztanak 1-2 pisilősarkot maguknak és oda járnak, a kakit mindenhová szétszórják. Ha netán másképp csinálja, akkor sem tudsz mit tenni.

6. Törpehöripóráz??! Nagy baromság, ne kínozd ezzel.

7. Rakd bele a ketrecbe a csövet, hogy bújkálhasson benne, lehet, hogy kibéleli, és ott fog aludni. Akár WC-papír gurigája is megteszi, persze, ezt előbb-utóbb szétszedi.

8. Mindegy. Egy futókerékkel is jól elszórakoznak.

9. Nem, ne csinálj majmot abból a kisállatból.

2011. okt. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Brigi ^^ ***** válasza:

1. tehetsz be neki kötelet, de hamar szét fogja rágni...

2. szerintem hagyjad rá, tudja ő, hogy mit kell csinálni. és a hörcsögöknek egyébként is hosszú picit a körmei, mivel valamivel kell járatokat ásnia. (ne adj neki túl sok vitamint, ha eddig azt tetted, mert attól tényleg rohamosan elkezd nőni a körme, szőre, foga és egyáltalán nem tesz jót...)

3. minek neki tea?!!! a természetben csak víz volt, azt szereti. egy cukrozott léhez hozzá sincs szoktatva, valszeg otthagyná, vagy megbetegednek.

4. azért nem kell mindent túlparázni, nyugi. attólmég vannak fogai, használni is tudja. és nem minden fát szeret rágcsálni, olvass utána, már nem tudom, hogy melyik jó...

5. egy kis forgácsot vizezz be a sarokban és akkor oda fog járni... vagy tegyél be egy vécépapírgurigát, az enyém mindig ott végezte a dolgát és akkor csak 3naponta kicseréletm és kész.

6. sétáltatni akarod a höridet?! tudod te, hogy az mekkora stressz neki?! nem ismeri a helyszínt, ott rohangálna ilyedtében össze-vissza, keresné a menedéket az esetlegesen rá támadó ragadozók elöl, plusz még te is rángatnád, hogy erre meg arra menjen... inkább csinálj egy kis ketrecet neki a szabadban, ahova néha kiviszed és beleteszel egy kisebb házikót is, h tudjon hova bújni.

7. tegyél bele gurigákat. máshogy nem lehet sajnos, ezen már én is gondolkodtam

8. mókuskerék.

9. inkább adjál neki zöldséget, annak jobban örül.

2011. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Brigi ^^ ***** válasza:
jaj, bocsánat, nem is vettem észre, hogy közben már válaszoltak... de látom egész egyformán gondolkodunk :D
2011. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az én törpehörim 5/!!!/ évig élt és nem ivott teát,nem volt neki fa bennt,de a kajával koptatta a fogát a körme szerintem tök mindegy mekkora.Pórázt csak rendes hörcsögre hallottam h lehet kapni,nekem is van.Szerintem kis házikója legyen ahova elbújik aludni,meg mókuskerék és ennyitől ők boldogok.Kakilni,pisilni meg úgyis oda fog,ahova jól esik neki :).
2011. okt. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Teát azért akarok neki adni mert lehet jót tesz.

A madzag nem ragad a pofazacskójába?

2011. okt. 23. 16:15
 8/11 Brigi ^^ ***** válasza:

ameddig nem vagy benne biztos, inkább ne kísérletezz. inkább adj neki egy almát, hidd el, h azt jobban fogja szeretni.

nem hiszem, h beleragadna..

2011. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Legyetek szívesek a kérdésre felelni! Van mókuskereke. A kérdés: Libikóka vagy hinta?
2011. okt. 27. 16:25
 10/11 Brigi ^^ ***** válasza:
A hintáról nem hiszem, h tudná, hogy hogyan kell használni, biztos nem élvezné a himbálózást,nem érezné magát biztonságban. akkor már inkább a libikóka, de azon sem fog fel-alá rohangálni..
2011. okt. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!