Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a helyzet a tengerimalacok...

Mi a helyzet a tengerimalacok tetveivel, bolháival? Ártalmasak (akár nekem is)? Át tudnak mászni, ugrani a hosszú, dús hajamba?

Figyelt kérdés
Az egyik oldalon azt olvastam, h felesleges kiírtani a bogarakat, mert a forgácsból ugyanúgy összeszedik :/ Mi az igazság? Elég sokat vakaróznak, tudom, hogy vannak tetveik és bolháik is. Még fiatalok.
2011. okt. 21. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem felesleges, hanem SZÜKSÉGES kiirtani őket. A bolhák és egyéb élősködők nem csak esztétikai hibák, hanem élősködők, szívják a malac vérét és betegségeket terjesztenek, emellett marha kellemetlenül viszketnek. Normális bolti forgácsból szinte soha nem szednek össze semmi ilyesmit, tehát AZONNAL vidd őket állatorvoshoz, hogy irtsa ki belőlük ezeket, és a helyüket is kezeld, cserélj ki mindent, hogy ne tudjanak visszajönni.

Az, hogy rád egyébként persze hogy átmászik, huszadrangú kérdés. Felelőtlen vagy, vagy veszélyesen buta és hiszékeny.

2011. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
semmi jogod nincs arra, hogy lebutázz! mit képzelsz te magadról? ez egy egyszerű kérdés, attól, hogy neked szar napod van, nem kell másokat sértegetned! ennyi erővel elküldhetlek melegebb éghajlatra, de nem süllyedek le a szintedre. szánalmas!
2011. okt. 22. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, az állatodban élősködők vannak, és te nem akarod belőlük kiirtani, viszont azon aggódsz, hogy beléd viszont átmegy, tehát nyilvánvalóan tudod, hogy nem jó és nem kívánatos a jelenléte. Most erre mit mondjak? Az állat szenvedhet, amíg neked nem lesz belőle kényelmetlenséged?

Egyébként nem butáztalak le, csak mint lehetőséget felvetettem, tanulj meg olvasni.

2011. okt. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én meg, mint lehetőséget, felvetem, hogy ostoba vagy. na, ennyit erről.
2011. okt. 22. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért örülnék, hogyha a sértődésen túl a tartalmat is észlelnéd a válaszban. Irtsd ki belőlük az élősködőket.
2011. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ki fogom őket irtani, ne aggódj. utánaolvastam és kaptam olyan válaszokat is, amelyekben nem sértegettek.
2011. okt. 22. 14:01
 7/7 qp_andrás_qp=D válasza:
Kedves kérdező,gondolom hogy lány vagy(hosszú dús hajad miatt). Nah szoval igaza van az első válaszolónak, hogy vidd orvoshoz, csak ezzel az a gond hogy akkor ha te is tetves vaagy akkor visszakapja a mali a tetveket. És nem biztos amugy hogy tetü. Mennyire gyakran vakaróznak? Amikor én megkaptam a malacokat, akkor ök is aránylag sokat vakaróztak, de csak az uj hely miatt, deh csak egy hétig. Ha most kaptad akkor ne vidd el(feltéve ha olyan helyen vetted ahol biztos nincs tetü meg bolha. Egyébként nem árt elvinni félevente egy kis átvizsgálásra mett amugy is le kell vágni a körmét(én holnap viszem). Deh ha a malacos megvan egy ideje, és megbizik benned, akkor kiveheted és felturhatod a bundáját hogy van e benne valami(persze ez csak rövidszőrüeknél lehet) remélem segítettem, bocsi hogy 4 évet késtem a válasszal.
2015. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!