Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor fog eljönni az az idő,...

Mikor fog eljönni az az idő, amikor a nyulakra hobbiállatként tekintenek majd az emberek?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, hogy bárki megtudja, hogy nyuszim van, egyből az a kérdése, hogy "és mikor vágjátok le?"

Vagy pl itt a kérdéseknél az a sok társadalmilag visszamaradott egyén, aki minden nyulas kérdéshez beírja a nyúlpaprikást...


Könyörgöm emberek, TÖRPENYÚLból mióta csinálnak kaját??? Mennyi idő kell még, amíg Magyarországon is hobbiállatként tekintenek elsősorban a nyulakra? (érdekes, hogy más országokban nem egyből a kajára gondolnak...)


2011. okt. 23. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Soha. A nyúl haszonállat, az, hogy te hobbiból tartod a saját egyéni döntésed, nem a társadalomé.
2011. okt. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha te akarod, akkor tartsd hobbiból a nyulad, szerintem senkit nem fog különösebben érdekelni akkor sem ha esetleg mond valamit. Más meg had ehessen nyúlhúst ha akar. Apámnak is vannak törpenyulai és van hogy levág néhányat, ugyanolyanok mint más nyúl csak kisebbek. Van olyan ismerősöm aki meg kedvencnek tartja a nyulait és neki semmi baja azzal hogy én meg enni is szoktam őket, nekem sincs fordítva sőt vigyázni is szoktam rájuk.

Arról nem tehet senki hogy egyes állatok sokkal régebb óta élnek az ember mellett, más hasznot hajtva neki mint az étek és esetleg evésre nem is olyan alkalmasan emiatt máshogy gondolnak rájuk. A világon minden egyes dologra be tud valaki szólni, szóval szerintem felesleges mártírkodni hogy neked a legrosszabb.

2011. okt. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Én sem értem. A törpenyúllal nem érdemes bajlódni, kevés a húsa. :)


Ám ne foglalkozz velük. A nyuszi még gyerekcipőben jár ilyen téren, el kell telnie egy kis időnek, amíg teljesen elfogadott hobbiállat lesz.

Minden állat innen indult. A tengerimalacot a hazájában a mai napig fogyasztják.

Meg mindenkinek mást jelent a kiskedvenc. Van akinek a 200 kilós sertés a nappalian, van akinek a madárpók. Nem vagyunk egyformák, és ez így van jól.

2011. okt. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Kiskorom óta úgy nöttem fel hogy a nyúl számomra ugyanolyan háziállat, mint a kutya vagy a macska. Húsvétra is szokás volt nálunk hogy lementünk a piac elé és az alaklmi árusoktól vettünk. Mint utóbb kiderült az mindig nagyszüleim tányérján végezte. De azt nem értem hogy képes valaki megenni. Számomra sosem lesz haszonállat.
2011. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem minden állat indult innen harmadik. Az állatoknak más haszna is van mint az evés.
2011. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%
Ha az élet minőség romlása így fog haladni itt minden házi kedvenc meg fog szűnni!!!
2011. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk sokkal elterjedtebb még a mai napig a nyúl haszon állatként való tartása, mint hobbi állatként.

Ez olyan mint ha itthon azt mondod van egy tengeri malacod, akkor csak azt mondják rá hogy de aranyos.Ha Peruban mondod hogy van egy tengeri malacod, ott elsőre azt fogják megkérdezni hogy mi lesz belőle, sült hús vagy pörkölt.

2011. okt. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Az én nyuszim 2,5 éves. A mai napig kapom sok embertől, hogy "Na és mikor lesz nyúlpaprikás??"


A nyúl leginkább haszonállat és a húsáért tartják.


Az viszont már emberi bunkóság, parasztság, ha valaki ezzel cukkolja a másikat, akiről tudja, hogy kedvencként tart egy nyuszit. Amíg lesznek ilyen bunkó, paraszt emberek a világon, addig nem fog ez a dolog változni. Mint ahogy az sem, hogy a nyulakat elsősorban mindig is a húsáért fogják tartani...


Én vissza szoktam vágni, hogy majd akkor, amikor a "Macskád - vagy éppen amilyen háziállatja van az illetőnek - lesz a karácsonyi menü".

Ettől visszavesznek. Effajta bunkóságra csak bunkóság lehet a válasz. Ha elkezded védeni, sopánkodni, nem kapnak észbe soha.

2011. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%
16:16 te nagyon könnyen vagdalkozol a parasztsággal ,ha te a parasztnak ezt mondod ,akkor te nagyon el vagy tévedve . A paraszt az mezőgazdaságban dolgozó embert jelent ,nekik nincsenek házi kedvencük ,minden állatott egyformán tisztelnek ,szeretnek és gondoznak ,a kutya az vagy ház őrző ,pásztor ,vagy hajtó kutya, macskát az egerek ellen tartják! Nem hobbiból!!
2011. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%
16:16 ja tényleg okos dolog egy másik ugyanolyan ártatlan állatot sértegetni. Nem a macska tehet róla, hogy a gazdája mit mond neked. Amúgy meg igenis a nyúl legfőképpen haszonállat, a macska viszont nem. Te akartál nyulat, akkor fogadd el. Nem hinném hogy csak azért mert valaki ilyeneket mond, velejéig romlott lenne. Csupán máshogy gondolkozik és nem érti neked miért olyan fontos. Nem kéne foglalkozni vele. Ilyen formán mindenki siránkozhat. Jaj nem tisztelik a lovasokat, a kutyásokat stb.
2011. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!