Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Sziasztok:) szeretnék nagyon egy dzsungáriai törpehörit, de a szüleim nem engedik meg. Van egy betta halam és egy aranyhörim. A bettát én gondozom 100%-osan a hörinek a ketrecét viszont anyum fertőtleníti mert nem akarja hogy én csináljam mert ő hipóval szokta fertőtleníteni vagy mindegy valamilyen mással naés szóval nem szeretné. és most van egy üres terráriumom (különben állatmániás vagyok) és abba szeretnék egy törpehörit. Tanácsokat kérek, hogy hogy tudnám rávenni a szüleimet a mégeggy hörire? azt mondják hogy a hörit is ők gondozzák meg hogy most a tanulásra kéne koncentrálnom meg stb... HELP!!!
2011. okt. 25. 16:30
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
100%
Gondolom, nem akar az anyukád több terráriumot takarítani, megértem. Kezdd el gondozni az aranyhörcsögödet, és ha látja az anyukád, hogy nem az ő kontójára tartasz állatokat, nem neki kell gondoznia, akkor talán könnyebben beleegyezik még egybe.
2011. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem várj vele. Kicsit rosszul fog hangzani, amit mondok, de a hörcsögök nem hosszú életűek, ezt te is tudod nyilván. A következő hörcsögöd majd lehetne egy olyan, amire vágysz. Nyilván akkor anyukádnak sem lesz ellenére, mert továbbra is egy állat után kell takarítania.

Most félre ne érts, nem kívánok semmi rosszat meg ilyesmi, legyen nagyon hosszú életű a hörid. Én is szeretem őket, volt egy hörim, imádtam, de sajnáltam, hogy rövid életű. Később már csincsillát vettem.

2011. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 x) ***** válasza:
Amúgy hipóval és mérgező anyaggal NEM és NEM fertőtlenítünk terráriumot. Ami pedig nem mérgező azzal te is éppen ugyanúgy fertőtlenítheted.
2011. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenki ja és még felmerült egy kérdés bennem: nagyon picike már a szobám, alig férek el benne. a szüleimnek nagyobb a szobályuk és nagyon szép színű a faluk( nyáron gondoltuk is hogy kifessük de ugye ugyanott vagyunk, mert a bútorokat ígyis úgyis kikell vinni a szobából és nagyon-nagyon szeretném megkapni anyukámék szobáját. hogy tudnám meggyőzni őket? és így akkor a höri is betudna kerülni a szobábba, mert lesz elegendő helye(mert amúgy most a nagyszobában van) de sokszor útban van. ötletek kénének ahhoz hogy megtudnám győzni őket!!
2011. okt. 25. 16:53
 5/11 x) ***** válasza:

Egyébként hány éves vagy?

És anyudékat hová tervezted száműzni a költözködés után? Vannak dolgok amiket nagyon szeretnénk de egyszerűen logikátlanok.

2011. okt. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Most gondolj bele. Te egyedül gyerekként nem férsz el a szobádban, anyukádék ketten majd elférnek? Mégis hogyan? Ne légy ennyire önző!
2011. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok önzö és 14 vagyok és elterveztem hogyanyáék elférnek ott és hamarosan ha veszek egs laptopot azse tudom hogy hol férne el meg minden. és az idegesít a legjobban hogy minden barátomat akit ismerek a lakóterepen, a naygobb szobát kápták meg (mivel ugyanojan a szobabeosztás) és ez olyan rossz hogy én meg a kisebbet kaptam meg nem értem..:/
2011. okt. 25. 17:06
 8/11 x) ***** válasza:
56%
De gondolj már bele racionálisan könyörgöm. Anyudék ketten vannak és magasabbak is, ergo nagyobb helyet igényelnek. Inkább örülj hogy van hol laknod meg hogy van állatod amit szerethetsz...
2011. okt. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bánomisén ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb lenne kilakoltatni a szüleidet, ők aludnának a padon, viszont fizetnék a rezsit, a sulidat, a ruháidat, nyaralásodat, finanszíroznák az állatseregletet, anyukád gondozná az állataidat, főzne, mosna, takarítana, esténként pedig visszamenne apukádhoz a padra. Te pedig szépen kényelmesen eléldegélnél az egész lakásban egyedül. Pompás lenne, nem?


Na ne csináld már... Örülj neki, hogy van külön szobád, sok gyereknek az sincs.

2011. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
najó elég legyen nenézzetek már hülyének sértésnek veszem hogy így beszéltek velem nem is ismertek és különben is már rég elfelejtettem és nagyon szeretem őket szóval lelehet rólam kopni csá
2011. okt. 30. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!