Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóegerem orra piros,...

Mongol futóegerem orra piros, mivel tudom kezelni?

Figyelt kérdés

Olvastam,h ennek több oka lehet,egyik a rács-rágás.Terráriumba vannak,úgyhogy csak a kereket tudja rágni,vagy esetleg a házat(fából van).

Meg olvastam,h lehet allergia is pl. a faforgácsra.

Mit tudtok ajánlani?Vagy mivel kezeljem?Ki volt már ilyen helyzetben?

Válaszotokat köszönöm!


2011. okt. 26. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Atól is függ, milyen színű. Az arany színűeknek természetüknél fogva piros az orruk. Nálam félig terrárium, félig rács (alul terrárium, ott van magasan a forgács és homok, az alvóhelyük és kajájuk, van feljáratuk, felül magas rács van, összesen 4 emelettel. Fent a víz, a játékok, rohangálási lehetőségek), az arany orra piros, a feketének szürkés. Ritkán szokták rágni a rácsot, de olyankor mérges vagyok rájuk :) A macskák sem szeretik, ha a ráccsal küszködnek, rögtön melléjük mennek lesni őket, tehát őrség is van ilyen esetre. Na meg megfelelő fenyegetés, ha rosszak, megy a macska :) A fa rágcsálásától nem hiszem, hogy kipirosodna, esetleg ha irritálja, zavarja valami, mert hülye helyet talált a rágáshoz- Próbáld megfigyelni, mit rág előszeretettel, és esetleg cseréld ki. Ha ezután is fennáll a probléma, akkor vagy nem az okozza, vagy a temészetes pirosságát látod.
2011. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja és az allergia: használj többféle forgácsot, aztán kiderül. Milyen gyakran takarítod? Egy helyre piszkítanak?
2011. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem természetesen piros,mert már ki van neki sebesedve körülötte.Forgácsot hetente cserélem,de azon gondolkodtam,ha szénát használnák forgács helyett az jó lenne-e nekik?Arra csak nem lehet allergiás.Nem tudom még,h egy helyre piszkitanak-e,mert még csak 1 és fél hete vannak nálam.

Amúgy 2 van és csak az aranyszinűnek piros az orra,de amikor megvettem,akkor is egy kicsit sebes volt(azt gondoltam a ketrec miatt,mert ott ketrecbe voltak),de itt csak romlott a helyzet.A kereket nem igazán akarom kivenni-pedig lehet jobb volna-,mert a fekete szinű nagyon szeret futni benne(az aranyszinűt még nem láttam benne futni,szerintem ő még nem jött rá,h kell hazsnálni).

Egyébként vattát adok nekik,amit beépitenek a fészkükbe,nem tudom,h ez lehet-e baj...

2011. okt. 26. 09:55
 4/12 A kérdező kommentje:
Meg csincsilla-homok van nekik betéve egy kis tálkába.
2011. okt. 26. 10:00
 5/12 Fityuka ***** válasza:
0%
kékkel?
2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi kékkel?
2011. okt. 26. 16:18
 7/12 Fityuka ***** válasza:
0%
mi PIROS? :)
2011. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az orra sebes.Mivel tudom kezelni?
2011. okt. 27. 12:22
 9/12 Fityuka ***** válasza:
0%
mondom,hogy KÉKKEL!
2011. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kösz szépen az értelmetlen választ.Most komolyan,mivel tudom kezelni?Fontos lenne...
2011. okt. 28. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!