Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy nyúl...

Mennyibe kerül egy nyúl eltartása?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lógófülű nyuszit, csak foggalmam sincs mennyibe kerül, hogyan kell tartani. Akinek van meg tudja mondani, hogy mennyibe kerül a heti ellátása,változatos táplálása, a nyúl maga , a ketrec, meg a mütyürök amire szüksége van ? Mennyi a mozgásigénye? előre is köszönöm!
2011. okt. 30. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

A ketrec min. 5000 ft használtan, újonnan vásárolt kb 10.000 ft (100x50 cm-es kell neki).

A nyúl ára változó, tenyésztőnél kb 3000 ft.

A kajája 1 kg kb 1000 ft, ez nem elég 1 hónapra szerintem.

A táplálása.. Hát mi karalábélevelet veszünk neki a piacon, meg kap répát, néha almát, de ez nem olyan egetverő mennyiség.


Kell még neki:

alomtálca (max 1000ft)

golyós itató

tál

1-2 cicajáték (az a kis labda amibe csörgő van, szeretik)


Napi min 2 órát ki kell engedni a ketrecből, és nagyon sokat kell vele foglalkozni.

2011. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A ketrec a legdrágább dolog, de nem érdemes spórolni rajta, mert ha egyből nagyot veszel, akkor egész életére elég lesz. A miénk 15ezer volt és 120-as. A nyúl ára változó, de mindenképpen tenyésztőtől vegyél max. 5000ft. Etetőtál,itató, szénatartó, alomtál:összesen kb. 5ezer ft. És ott vannak még az olyan dolgok amik jók ha vannak:körömvágó, fésűk, kefék, hám, póráz játékok. Évente egyszer kétszer oltatni kell 2000/oltás kb. A kajája széna most tértem át egy 250ft-osra ami két hétig is elég.Táp 800ftkb és 2-3hónapig elég. Akkor még ott vannak a zöldségek levelek, ami kb. 500ft/hónap de a karalábélevél ingyen van, olykor kapunk zöldséget.

Mozgásigénye változatos, a miénk inkább esténként van kint, de 2-3óra kb azért kell.

A kezdőkészlet kerül sokba utána már alig kell rá költeni, de jó ha gondolsz az ivartalaníttatásra, vagy arra hogy ha betegsége lesz akkor kitud fizetni az orvost.

2011. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék,hogy maga a nyuszi ára elég változó.Az enyém elég drága volt..10ezer ft.Csak hát mikor megláttam képen,úgy voltam vele,hogy ő kell.:)(nem tudtam,hogy mennyibe kerül,tenyésztőtől van,telefonba mondta az árát)
2011. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor be kell ruháznom ám rendesen! Néztem használt ketreceket a Vaterán, de kb ugyanannyiért árulják, mint az újakat... szerintetek hol vegyek? Tegnap a plázában néztem, vagy olcsóbb, ha "mezei " állatos boltban veszem meg?
2011. okt. 31. 10:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nézd meg,hogy mennyi egy állatos boltban,meg a plázában:D Én nem tudom,állatosba vettem,12ezerért.De benne volt minden.Házikó,itató stb...

Jó nyuszizást:)

2011. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Széna a fő tápláléka ez legyen neki biztosítva, legolcsóbban úgy úszod meg ha faluról hozol egy kisbálával az 1 évig elég 1 törpenyúlnak és 500FT.Amit megveszel a boltban meg 5 liter és 300-400FT.A bála több száz liter.Tápot nem sokat kell neki adni, mert szinte fölösleges ha kap sok zöldet, zöldséget, füvet, gyümölcsöket, gyógynövényeket.Én tápból Winston márkájút veszek ami 360FT 1 kg és naponta 1 teáskanállal kapnak vagy avn amikor 2 naponta csak, de a széna mindíg előttük van és persze a víz.Víznek jó a golyós önitató.500-1000FT körül lehet venni 0,5L legyen kb.Kell neki még egy legalább 50X100as kecó-10-13ezer ft kb.Az enyémek házilag készült 2 szintes ketrecben vannak és nagyon olcsón pár ezresből kijöttem így.Alomtálca is kell, mert olyanok mint a macskák.Alomtálcának megteszi egy nagyobb műanyag doboz is vagy lavor négyszögletes.Tescoban van 400Ft ért.Amúgy 1000-1500Között vannak az alomtálcák.Kell szénatartó.Ez pár száz forintért is van.Jó a fém gyümölcskosár is nekik szénásnak.Kell még egy etetőtál ami nehéz kerámia és nem tud felborítani.Ez 700-1000Ft kb.Játéknak nem árt egy kis tömör gumilabda például, mert szeretik tologatni.Vedléskor iszonyat sok szőrt tudnak hullatni, ezért kell nekik egy kefe is.Ajánlom figyelmedbe a www.törpenyul.hu-t.Itt fórum is van, tájékozódj a dolgokról.
2011. nov. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja alomnak jó a faforgács és a fapellett is valamint a macskaalom is csak a tetejébe kell forgács.
2011. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Nagyon izgulok már, nyulam még nem volt!
2011. nov. 3. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!