Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Daganatos hörcsögöm kezelhető?

Daganatos hörcsögöm kezelhető?

Figyelt kérdés
Kicsi Zebikémen egy napja észrevette hogy nyirokmirigy daganata van. Borzalmasan elkeseredtem. Nagyon mocskos kór ez, hol megvan dagadva a kis pofája két oldala, hol nem. Gondolom még lappang csak. Valamivel kezelhető? Kemoterápia van nekik?
2011. okt. 31. 17:00
1 2
 1/12 Szaby válasza:
0%
Fhúúú ez nagyon dúrva,akkor van megdagadva amikor eszik? Kemózni nem lehet mert kihullik a szőre és patkánnyá alakul, viszont a mikorhullám az lehet hasznos tud lenni.
2011. okt. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nézd, ha ilyen ügyesen diagnosztizáltál egy betegséget, és még azt is tudod, hogy a lappangás az az, amikor az állatban benne van a kórság, csak nincs tünete... Ja várj, ezt nem tudtad. Akkor lehet, hogy nem is vagy állatorvos. Nem gondolod, hogy őt kellene megkérdezni arról, hogy valójában mi baja a hörinek, és lehet-e kezelni? Rábízod az életét bármilyen jöttmentre a szakember helyett? Úgyis az állatorvos fogja kezelni, és úgysem te fogod neki megmondani, hogy hogyan, tehát tök feleslegesen jöttél ide ezzel a kérdéssel.

Vidd dokihoz.

2011. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nyirok, annak nem lesz jó vége, sajnos el kell hogy keserítselek :( Nekem volt egy patkányom, akinek nyirokdaganata volt. ott kezdődött, hogy elvittem orvoshoz, aki mondta hogy lehet csak begyulladt, úgyhogy antibiotikumot adott neki. Antibiotikum kúra semmit nem ért (7000 Ft) mondta hogy ez bizony daganat, és nyirok. Mondta hogy meg tudom műttetni, de nem vállaltam be, mert mondta hogy hiába szedik ki, valószínűleg már az egész szervezetben benne van és ki fog jönni máshol.

Ezek után nem műtettem, amiért egy darabig szemétnek éreztem magam. először csak a nyaka két oldalán lett a daganat, utána a herezacskón, az oldalán még kettő, a hasán, úgyhogy borzalmas volt. Mikor már szenvedett gondoltam elviszem elaltatni, de megkönyörült rajta a teremtő, és már nem volt rá szükség. A fekélyesedésről még nem is beszéltem, amit állandóan kezeltem, de hiába.

Szóval vidd el dokihoz szerintem is, egy próbát megér, hátha mégsem nyirok, mert az borzalmas lenne. Ha mégis, akkor azt tudom csak tanácsolni (bár ebben a helyzetben?!) hogy ameddig normálisan él addig tölts vele minél több időt, de ha látod hogy szenved ne késlekedj az elaltatással. Ráadásul a műtétet csak akkor lehet bevállalni ha különlegesen jó a kondíció, hiszen ilyen kisállatnál előfordulhat hogy nem ébred fel az altatásból.

Drukkolok Neked, és majd írd meg hogy mi lett a hörivel, mit diagnosztizáltak nála!

2011. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az nem daganat, hanem a pofazacsijába rejtett táplálék. HA eszik általában oda rejti. Édes istenem :)
2011. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát te se néztél utána a hörcsögtartásnak...
2011. nov. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pofazacskójában az kaja nem daganat.Ejj, de sötét vagy...
2011. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gyorsan vidd el az állatorvoshoz!!!
2011. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előző válaszoló: különben tényleg lehet hogy a pofizacsija van megdagadva mert abban raktározza a táplálékát és az normális, csak azokat az embereket nem értem akik rögtön letámadják a másik embert mert valamit nemtud vagy segítség kéne neki:////nagyon fel tud bosszantani
2011. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Részemről nem azért lett letámadva, mert nem tudja, hogy az a pofazacskójában lévő kaja, hanem mert azt hiszi, hogy beteg, és nem az állatorvost kérdezi, hanem itt lóg...
2011. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
okok ebben igazad van:)
2011. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!