Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan védhetném ki, hogy ne...

Hogyan védhetném ki, hogy ne koszoljanak ennyire?

Figyelt kérdés

Imádom a nyuszijaimat, de borzalmasan kitúrják a forgácsot a ketrecből. Reggelre olyan a szobám, mint egy koszfészek, meg nappal is, mikor nincsenek kint. Már arra is gondoltam, hogy folpack-al körbetekerem a ketrecet egy olyan 10-15cm magasságban, de hát az milyen már? Meg úgyis lerágnák.

Egyébként csak forgácsot lehet alájuk tenni, vagy mást is?


Köszi előre is!


2011. nov. 1. 17:15
 1/7 A kérdező kommentje:
amúgy már arra is gondoltam, hogy valami lábtörlő féleséget, vagy egy szőnyegdarabot teszek alájuk, csak azt meg hogy tisztítom? Főleg a pisitől? Sehogy..:P
2011. nov. 1. 17:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, koszolni azt tudnak. Én raktam alájuk pellet-et, azzal nem koszoltak annyit, de olyan istentelenül hangos volt, mikor ugráltak benne, hogy gyorsan feladtam. Már beletörődtem, hogy kosz van. Mindig ott a partvis, két mozdulattal elhúzom a szemetet naponta többször is és kész. :) De láttam már olyat is, hogy semmi nem volt alattuk, csak a műanyag ketrec és nyúlwc-be jártak. Hát, nem tudom, hogy ez mennyire tesz jót nekik, csak a műanyagon egyfolytában... Én inkább söprök.
2011. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát igen, akkor már én is inkább söprögetek, mint, hogy a műanyagon legyenek csak:S azért köszi:)
2011. nov. 1. 17:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyuszi gazdi, bár egyszer megfordult a fejemben, hogy én is beszerzek egyet... Lehet, hogy hülyeség, de úgy nem lehet nyulakat tartani, hogy a ketrec folyamatosan nyitva, ők szabadon-jöhetnek mehetnek, és a nyúl wc-be intézik a dolgukat.

Vagy ami még elvetemültebb, hogy ketrec nélkül, csak úgy szabadon egy nyúl wc-vel a lakásban?

2011. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem oroszlánfejű törpenyuszim van. Műanyag aljú a ketrece, külön nyuszivécé van az egyik sarokban, benne szilikátos macskaalommal. Öt éve oda jár pisilni, kakilni, napközben ki szoktam engedni, és van betéve neki egy párna, hogy ha este bezárom, akkor azon a puhán tudjon aludni. Külön tálacska az enni és az innivalónak. Tudom, hogy sokan a golyós itatót szerelik be hozzájuk, de az enyém abból nem hajlandó inni, úgyhogy napi szinten kétszer-háromszor cserélem nála a vizet. Nálunk így van tartva, és nagyon jól érzi magát, mindig tiszta, ápolt, és csak a ketrecét kell takarítani meg a wc-jét.
2011. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Műanyag szúnyoghálóval tekerd körbe a kecót(nem kell az egészet) vagy használj pellet almot a WC-jükbe így nem kell az egész alját bealmozni.Vagy a WC-jükbe is lehet rakni műanyag rácsot így a bogyó, pisi átesik rajta, de kikaparni em tudják.
2011. nov. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a falhoz van betolva egy sarokba, és a fali oldalon kantonlapok beszúrva, hogy a falat ne tegye tönkre, ha pisil, vagy valami lédúsat eszik. A ketrec alján nincs semmi mert kitúrja maga alól, csak a sarokwc-jében van fapellet, de azt nem turkálja. A ketrec előtt van egy kis rongyszőnyeg, hogy ha kiugrik ne csússzon el a padlón, és a külső szénatartó miatt, is, hogy odapotyogjanak a kihullott szálak. Hetente takarítom, de nincs kosz körülötte.

Szerintem a forgács a gondok forrása, egyébként is poros, és nem tesz jót a nyulaknak, és ha már szobatiszták, akkor elég csak a wc-t almozni (inkább pellettel, mert attól nem lesz bajuk, ha rágcsálják). Alájuk pedig nem muszáj bármit is tenni, mert sok nyúl egyáltalán nem igényli.

2011. nov. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!