Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 4 hetes kisnyulakkal mi a...

4 hetes kisnyulakkal mi a teendő? (kifejtés lejjebb)

Figyelt kérdés
Árván maradt nálunk 4 kb. 4 hetes kis nyuszi. (házi nyúl) Úgy tudom hogy ilyenkor akár már el is lehetne választani őket,de aggódom hogy valami bajuk lesz. Kell-e valamivel etetnem külön a táp (+tejesfű, répa, stb.) mellett? Vagy valamivel melegíteni őket? Jó súlyban vannak egyébként, meg esznek is rendesen, de tegnap, mikor még élt a mama, szoptak is.
2011. nov. 1. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

torpenyul.hu, itt vannak tenyésztők a fórumon, rendszeresen nézik, szerintem ott kérdezd meg, ha itt nem tudnak segíteni


drukkolok a piciknek nagyon! úgy tudom, hogy túlélhetik, de még nem szerencsés egyedül maradniuk, de nem akarok hülyeséget mondani

2011. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha rendesen kivannak fejlödve és kivan nyílva a szemük akkor nem lesz velük probléma.3-4 hónapos koráig ne kapjon zöldséget a hasmenés veszélye miatt süldö koráig gyógyszeres,gyógynövényes tápot érdemesebb adni de jobb híján megfelel az enyhébb nevelö táp is.
2011. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem törpenyulak hanem házinyulak, de egyébként nyitva a szemük és egy éjszakát már túléltek, úgyhogy reménykedem. van egy másik anyanyúl is, ugyanolyan idős kölykökkel de nem merem odaadni neki mert néha még engem is meg akar harapni.
2011. nov. 2. 10:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajuk. Én is 4 hetesen hoztam el még anno (tudatlanul) nyuszimat.

Ennyi idősen már önállóan esznek, szóval nincs gond. Tápot, szénát és vizet adj nekik, mást ne. Ha kinti nyuszik, biztosítsd nekik, hogy szélvédett legyen a helyük, esetleg pár rongyot is berakhatsz hozzájuk..

2011. nov. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Cica ne kerüljön hozzájuk. Amúgy nem fognak meghalni, élni fognak!

1 hetes korba nyílik a szemük, 3 hetes korba már az anyjával eszik normális táplálékot. Azért szoptak tegnap, mert még az anyjának volt teje és engedte. Szóval megfognak maradni, élni fognak :) Csak adja nekik vitamonos kaját [táp+zöld+gyümölcs/zöldség]

2011. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, örülök neki :) köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. nov. 2. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!