Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért bántják sokszor egymást...

Miért bántják sokszor egymást a még csak 16 napos kis aranyhörcsög testvérek?

Figyelt kérdés
Leghamarabb is még legalább 1 hetet ki kéne bírniuk egy kupacban egymás mellett, de már 2 napja elég sokszor megharapják egymást és veszekednek, és adnak ki ilyen cincogó hangot is közben. Az anyjuk nagyon jó hozzájuk, szereti őket, de a kishörik gyakran marják egymást és félek hogy megsértik majd egymást.
2011. nov. 1. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem hallottad volna, hörcsögök azok kinyirják egymást! Ez komoly! Egyedül tartsd őket! Ha nem lennének tesók akkor is marnák egymást! Egyszer csakc azt fogod észrevenni ,hogy az egyik él csak, mert megölte a tesóját! Ajándékozdd el vmeliyket, vagy tartsd őket külön. Ezen nem tudsz változtatni. A hörcsögféléknél ez általános.
2011. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt 2 hörim és egyszer csak azt vettem észre, hogy az egyik leszedte a másik fülét! :S

Aztán utána olvastam és kiderült hogy ösztönös! :/

2011. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez még nem gáz, csak játszanak (igaz, nem mindig finoman), de kb négy-hat hetes korukban már jó lenne szétválasztani és egyedül tartani őket. Főleg, hogy már négy hetes koruk körül kezdenek lassan ivaréretté válni. Minél idősebbek, annál agresszívabbak egymással. De most még semmi gond.
2011. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért vannak még együtt, mert még szopnak és még picik. De holnap már 18 naposak lesznek, akár már el is választhatók az anyától 3 hetes kor előtt, hogy nehogy baj legyen? Teljesen önállóak már.
2011. nov. 2. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
1-2 hetet még nyugodtan maradhatnak. Nem fogják komolyan bántani egymást, csak hancúroznak :)
2011. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hogy csak játékból csinálják ezt, pedig szerintem elég komolyan veszik. Volt hogy az egyik szó szerint a másiknak a fejét akarta leharapni...

Főleg mikor betömörülnek a csőrendszerbe, ott aztán mozogni is nehéz, és könnyen sebezhetőek. Még az anyjuktól is félteni szoktam őket, mikor utána mennek a csőbe, mert az anyuka már oda költözött el tőlük aludni, a picik meg mennek utána mindig, nehogy aztán az anyuka besokalljon.

2011. nov. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!