Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudom, hogy ez nem szakmai...

Tudom, hogy ez nem szakmai oldal, de nem tudom máshol megkérdezni, miért halnak meg a nyuszikák?

Figyelt kérdés
2alom kisnyuszi született az egyik anya már 2x fialt a másiknak ez volt az első.már4 alom született és semmi bajuk nem volt felnőttek rendesen,ezekkel mi lehetett?Az anyák be vannak oltva.kb 1 éve foglalkozok velük,még sosem fordult ilyen elő,lehet hogy a hidegtől?
2011. nov. 3. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős az anyanyúl? Benne voltak a kicsik a fészekben? Mit láttál rajtuk?
2011. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát igen ... A hideg...:/ Nekik is teljesen szigetelt nyuszi ól kell. Illetve télen szokták a nyulakat elletni ?? Esetleg valami betegség ... Halva születnek , vagy pár naposan halnak-el ?? :(
2011. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az egyik anyanyuszi már több mint 1 éves(neki már volt 1 lom nyuszikája(5 nyulfi),megvannak még nagyon szépek 4 hósak.

A fiatalabb anyanyuszi holnapután lesz 8 hónapos,neki még nem volt fiókája.

Mind2 nyuszkónak 8 fiókája született,az idősebb nagyon szép vastag fészket készített nekik abba voltak benne és nagyon virgoncnak tűntek(nem nyúltam hozzájuk csak enni+inni adtam az anyának),de sajna 4. reggelre mind meg volt halva(laposak voltak mint a palacsinta) anyukám szerint rájukfeküdhetett a hideg miatt.

(aznap reggel nagyon hideg volt.

A másik nyusziról azt hittük hogy csak állterhes,mert nem fialt meg időbe csak 1 hét múlva,ezért visszakerült a régi helyére,és ott fialt meg az alvósdobozába,de mivel hideg volt infralámpával átmelegítettem a piciket és átraktam őket az annyukkal a fiasztatóketrecbe(megfogtam őket)3 nap múlva meghaltak...

2011. nov. 3. 14:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és az idősebb nyuszinak 2 kicsije halva született.
2011. nov. 3. 14:49
 5/9 Kefka ***** válasza:
most születtek? mert ha igen akkor meleg hej kell mert különben télen nem marad meg a nyuszi.
2011. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ma 1 hete születte,de már nincsennek meg....sajnos...
2011. nov. 3. 16:45
 7/9 anonim ***** válasza:
"nem tudom máshol megkérdezni" - dehogynem! ezer nyulas fórum van, válassz egyet.
2011. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a hideg lesz a bibi!!!!
2011. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sok oka lehet,a hideg nem valószínü mivel az anya jobb esetbe szört tép + rakni kell be sok szalmát így betudja takarni őket.Nekem volt már olyan ,hogy a tejel volt probléma és ezért pusztult el egy egész alom,azis lehet ,hogy nem voltak rendesen kifejlödve,vagy egész egyszerüen nem voltak életképesek,ha ez elsö ellésre történik akkor nem kell megilyedni,szokott ilyen lenni 2-3.ellésre már meg kell ,hogy maradjanak ellenkezö esetben az anya nyul leváltását meg kell fontolni. (minden alomban elöfordulhat a minimális elhullás).
2011. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!