Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ilyen agresszív a...

Miért ilyen agresszív a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
fél éves hörcsögöm van és ha tisztítom akkor néha megszokott harapni! Már 4x vérzett az ujjam tőle. Ha a rácson keresztül benyújtok pl. egy papírdarabot, akkor azonnal rátámad! Miért? Ha valahogy kiveszem a helyéről, akkor idegen helyen nem harap.
2011. nov. 3. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
a hörcsögök ilyenek legtöbbször azért mert ki akarnak jönni de van hogy azt hiszi ragadozó vagy és megharap!
2011. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kefka ***** válasza:
azért mert védi a területét. sokat foglalkoztál vele amikor megvettétek?mert ha nem akkor az is lehet az oka
2011. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem elég fiatalon került hozzád, nehezebb a szelídítés.

Én is nemrég vettem az új hörimet, és ő is nagyon agresszív volt, ő nem volt már egészen extra fiatal, mert 2 és fél hónaposan vettem és ráadásul terhes is volt, hát ő azért volt agresszív. De most már nagyobbak a kicsinyei és sokat nyúlok be a ketrecbe, simizem a hátát, adok finomságokat és most kezd már megbarátkozni velem, de még a kezembe nem mertem venni. Egy fiatalabb hörit gyorsabban és könnyebben meg lehet szelídíteni, anélkül hogy félnénk attól, hogy megharap. Én félek még hogy megharap, mert még nem teljesen bizalmas a kapcsolatunk, de már alakulunk.

2011. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert nem vettél neki semmit az osanból
2011. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak védi a területét, vagy mérges amiért felébresztetted.
2011. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez ismerős!

Nekem is ez volt. Nem szabad ketrecben tartani, mert attól nagyon agresszív lesz. Vegyél neki egy terráriumot. Minden nap azon keresztül benyúlva simogasd meg és amikor ki akarod venni, (ha alszik) ébreszd fel és utána beszélj hozzá(pl. nyugi...(...=név) most kiveszlek és ne fél! nyugtatgasd meg, hogy te nem akarod bántani. Hidd el...már 1-2 múlva meglátod milyen más lett! Ha még kérdésed van nyugodtan írj az e-mail címemre! Én egy hörcsögszakértő vagyok! sz.a.sziszike@gmail.com Várom a kérdéseidet!

2011. nov. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyen, mert nem kézhez szokott, illetve nincs kistesó vagy valaki aki macerálni szokta? Lehet attól lett félős, és felkészülve támad ha meglátja hogy benyúlnak...
2011. nov. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyszer a macska a rácson benyúlt és elkapta, de nem lett semmi baja a hörinek.
2011. nov. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!