Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány hetes korában lehet...

Hány hetes korában lehet ivartalanítani egy patkányt?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem két kis patkányt, az eladó szerint nőstények, de már most a viselkedésükön meg a nemi szervükön látszik, hogy az egyik hím, állítólag 4 hetesek, de egy nagyobb egér méretét haladják csak meg. 6 hetesen már ivarérettek, minél előbb elkerülném a patkányszaporulatot...
2011. nov. 4. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne is szaporítsd kérlek,én félek tőlük :///
2011. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:
100%
Felnőtt méret alatt nem ajánlott. Minél kisebb, annál kockázatosabb az altatás, előfordul, hogy nem ébrednek fel belőle. Inkább ajándékozd vagy cseréld el az egyiket, mert egy ilyen kis állatnál túl kockázatos lenne a műtét, mire elég nagy lenne, addigra meg már túl lennének több almon is.
2011. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Telefonon elméletileg bármelyik állatorvos tanácsot tud adni.
2011. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ők túl kicsik ehhez, nagy az esélye hogy nem ébredne fel az altatásból. Az egyiket szépen vidd vissza még most minél hamarabb és keressetek a megmaradt mellé ugyanolyan neműt.
2011. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kigyónak akarták adni, úgyhogy nem hiszem h jó ötlet lenne visszavinni.


Köszi h senki nem válaszolt a kérdésemre csak az észt osztotta!

2011. nov. 4. 21:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként három állatorvost kérdeztem meg, és egyik se tudott rá választ adni...
2011. nov. 4. 21:16
 7/10 Platypus ***** válasza:

Ha már ennyire tudod, mit akarsz hallani, akkor rákereshettél volna, mikor éri el egy patkány a felnőtt méretét. Mert akkortól lehet ivartalanítani, de még úgy sem ajánlott. Ez az adott patkánytól függően 3-5 hónapos kort jelent. Speciel egy ismerősöm ismerőse már járt úgy, hogy a felnőtt hím patkányát akarta ivartalaníttatni, és az állat nem ébredt fel. Ez semmiképpen sem az ideális megoldás a problémádra.


Felveheted a kapcsolatot a Noé állatotthon rágcsamentőivel, ők segíthetnek elcserélni a patkányod úgy, hogy garantáltan jó helye legyen utána.

2011. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
www.ragcsamentok.hu/node/65
2011. nov. 4. 21:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, semmi esetre sem észosztásnak szántam a magam részéről.

A rágcsamentők oldalán található cikk ÉN úgy gondolom inkább csincsillák, nyuszik ivartalanításáról szólhat...

Nekem voltak patkányaim, volt patkány akit én is szintén kígyó elől mentettem, tényleg segíteni akarok.

Egész egyszerűen nem éri meg kockáztatni, még ha tegyük fel csak 20% is az esély, hogy nem kell fel, akkor sem kockáztatnék a helyedben.

Még 4-6 hetesek, ha visszavinni nem akarod keress neki gazdit, kérlek szépen. A megmaradt kislány elfogadja majd gyorsan az új lányt, akit hozol mellé. De ne akard, hogy 6 hetesen vemhesüljön, nagyon megviselné :(

Ha már a rágcsamentőket megtaláltad, itt egy fórum: rodentologia.hu , itt tudsz új gazdit keresni, tanácsokat kérni, nagyon segítőkészek. Ha valóban 6 hetes a patkány, akkor már termetes herékkel rendelkezik, ha ezt nem látod lehet mégiscsak lány :)

2011. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Liriell válasza:
Facbook- Patkányvarázs vagy Ratmamnia a doksikba minden benne van :) Lehet régi a kérdés de hátha valakit még érdekel ( orvosok címei, nevei, tapasztalatok )
2014. jan. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!