Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsöggel kapcsolatos...

Aranyhörcsöggel kapcsolatos tanácsot kérnék?

Figyelt kérdés
Kezdő hörcsögtartó vagyok, nemrég kaptam életem első hörijét, aki egyébként non-stop szunyál, alig van ébren. Mikor ébren van akkor sem játszik, csak eszik-iszik, pedig nem öreg, 4 hónaposként adták el. Van kereke, tettem be neki faágat hátha rámászik, de csak a házikó és az etető amit használ. Egyébként szelíd, 1-2-szer kivettem mikor tudtam, nem harap egyáltalán, a kezemből is szépen finoman elveszi a finom falatokat. Tegnap délután vettem neki alagutat (60 cm hosszú, a 2 vége a ketrecébe vezet) , amibe éjjel olyan szinten beköltözött, hogy bevitte az összes kajáját, vitt be szénát, ott is aludt és ahogy látom oda is kakilt. Szerintetek az normális, hogy a játékot (alagút) is búvóhelynek használja, és hogy ennyire magának való legyen? Vagy beteg lenne? Segítsetek légyszi, köszi!
2011. nov. 5. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem dehogyis. (: az aanyhörcsögök ilyen lusta élőlények.. nekem is csak enni jár ki. egésznap alszik, én szoktam felkelteni h egyáltalán él e.. xdd éjszaka aktívabb, lehet h hallasz is egy kis zörgést.

nos azt h elfoglalta a játékát normális. nekem napogik csak a sarokban aludt, oda hordott mindent amit csak tudott.. aztán rászokott az odujára.

pár napig lehet h azt fogja használni, de idővel úgyis megtanulja magától h mi mire való. (:

ajánlom figyelmedbe hörcsöggömböt. nem drága (1500 ftért vettem a tescoban, aranyhörcsögnek) amikor nap közben felébred kiveszem és belerakom, hadd guruljon a szobában, így biztonságban is van és szabad valamilyen szinten. de csak egy jó 15-20 perc ajánlott.

a mókuskerék is jó, de én kiveszem éjszakára mert nyikorog.. ameddig tudom bent hagyom neki és ha használja használja, ha nem hát nem.

nos remélem tudtam segíteni valamennyit! :D

2011. nov. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tekike99 ***** válasza:
Teljesen normális a hörid :) Ha kis mókára vágysz, akkor pucolj egy pár diót. A héjában biztos marad egy-két beszorult darabka. Na, ha kiveszed és rárakod a héjakra, akkor vadul fogja keresgélni a diót és kieszegeti. Nyáron, ha alszik, és beraksz a terráriumba egy lerágott kukorica csövet, akkor is bőszen előjön falatozni. Haspókok, leginkább a kaja motiválja őket :)
2011. nov. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi-megnyugodtam! Mit csináljak azzal amit becipelt az alagútba? Hiszen oda is kakilt...Öntsem ugye ki az egészet és tisztítsam ki? Más: egy ismerősöm is akar hörcsögöt, de ő azt mondja, hogy az enyémnél virgoncabbat szeretne, olyat amelyikkel jobban lehet játszani, nem ilyen lusta, mint az arany. Van ilyen hörcsögfajta szerintetek?
2011. nov. 5. 09:20
 4/5 anonim ***** válasza:

persze vana törpehörcsögök (dzsungáriai) bocsi ha rosszul írtam.

ezek eléggé "virgoncak", bukfenceznek, aktívabbak sokkal. de eléggé picik és törékenyek.. de nagyon aranyosak.

nekem még nem volt csak aranyhörcsögöm. nekem sokkal szimpatikusabbak már méretileg is ((:

2011. nov. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hagy aludjon ott ahol jól érzi magát. Ha az alagútban, akkor ott és ne bolygasd meg! Újabban az én hörcsögöm is a csőrendszerbe költözött be + a 8 picinye is, ott nyomorognak...de nem bántom őket, ha nekik így jó, hát legyenek így. Hamarosan majd el is kell különítenem a kicsiket, mert már 3 hetesek. Én csak akkor szoktam őket bolygatni, ha látom, hogy nagyon verekednek. Már nehezen lehet bírni velük,csak hát még szopiznak mindig a picik, de most már hamarosan különválasztom őket, mert már egyre többet verekednek.
2011. nov. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!