Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan állítsam meg a hörcsögö...

Hogyan állítsam meg a hörcsögöm? Sziasztok, októberben volt a szülinapom és kaptam egy hörcsögöt. Nagyon aranyos, kedves kishörcsög, csak rájött, hogy hogyan tud kiszökni. Mostmár ott tartunk, hogy minden nap kiszökik.

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Zárd el az útjàt, ne engedd kiszökni.
2011. nov. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ebben nincs semmi furfang. Ha terráriumban van, rakj a tetejére egy könyvet vagy valami hasonlót, ha ketrecben, akkor pedig drótozd be a szökési útvonalat. :)
2011. nov. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát így látatlanban nem tudjuk, miből és hogyan szökik ki, de akadályozd meg valahogy, nem kell hozzá diploma, csak egy kis józan paraszti ész és kreativitás.
2011. nov. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ketrecben van, akkor vegyél neki egy terráriumot, ami jó magas, kis ház tetejéről sem tud kikapaszkodni. Vagy tegyél rácsot a tetejére.
2011. nov. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Terráriumban nem tartunk emlősállatot.

2. A ketreceknek van teteje, nyitott fedelű ketrecet még nem láttam boltban, így ott az ajtón vagy a rácsok közt szökhet meg. Ha az ajtón, akkor azt le kell zárni pici lakattal vagy dróttal. Ha a rácsok közt, akkor bizony nincs segítség, túl széles rácsközű a ketrec, és újat kell venni.

2011. nov. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Palm-nak

mi a hogy terráriumban nem tartunk emlős állatot? :D elmagyaráznád a biológiai hátrányait? csak mert nekem eddig elég sok állatom lakott terráriumban, és elég szép kort megéltek... : / de nem tartom kizártnak, hogy én vagyok az állatkinzó .

2011. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően azért, mert nem szellőzik, a levegő, a páratartalom nem az igazi, ha megszökésgátlás miatt még le is feded, akkor főleg megáll odabent a levegő. Másodsorban azért, mert tud kapcsolatba kerülni a külvilággal, nem tud odamenni a rácshoz, te sem tudsz hozzá rácson át normálisan közeledni. A hangok kizárólag fülölről érkeznek, Te is csak felülről tudsz benyúlni érte, ami a kisemlősöknek nem túl komfortos, merthogy ők alapvetően a természetben zsákmányállatok, ergo felülről rendszerint sas, héja, sólyom, bagoly stb. érkezik.


Mindezek számomra bőséges indokként szolgálnak, amiért ne tartsak terráriumban emlősállatot. Persze láttam pozitív példát, amikor ugyan üveg mögött voltak a tengerimalacok, de kb. 80*120 cm alapterületen, 30 centi magas falakkal, fedél nélkül, ami már rendben van, hiszen elég nagy ahhoz, hogy mozogjon benne a levegő, és ne csak felülről tudd megfogni, hanem szemből/oldalról is.

De sajnos a kereskedelemben kapható terráriumok általában nem ilyenek.

2011. nov. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat: "másodsorban azért, mert NEM tud" ...elírtam.
2011. nov. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem 50*40*100-as a terráriumom tenerimalacnak, és nem tudom, de szerintem elég nagy.
2011. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Melyik mérete melyik?

Gondolom a 100 a hossza, az már elmegy, bár ugye malacot legalább kettőt jó együtt tartani (azonos neműeket) és akkor meg már a 100*50 alapterület nem túl tág.


Az alom is jobban "bepállik" az üvegben, nekem legalábbis ez a megfigyelésem. (Ismerősnek volt malackája terráriumban, ugyanannyi idő alatt neki sokkal jobban ellucskosodott az alom.) nyilván ezt meg takarítani kell, de a ketrecben sokkal jobban szellőzik.


Mindent összevetve én ketrecpárti vagyok továbbra is.

2011. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!