Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszinak mit lehet adni...

Törpenyuszinak mit lehet adni ha begyulladt a foga (talán)?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre a foga felett az ínyén egy fehér kis sebet ami körül az ínye vörös. Nem vettem észre azt h különösebben fájna nekimert eszik mindent... még a kemény ételét is. Dokihoz elvinném , csak sajnos nincs rá pénzem ....

Házi gyógymódra gondoltam... Az tudom hogy a körömvirág jó a gyulladásra és nem baj ha megeszi vagy megissza. Ha körömvirág "teát" teszek kicsit a vizébe vagy azzal bekenem neki a sebet az segíthet?


2011. nov. 6. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem gondolnék a helyedben házi gyógymódra. Ugyanis a nyuszik gyakori, súlyos betegsége a tályog amit csak orvosi kezeléssel lehet gyógyítani. Mindenképpen nézesd meg orvossal mert ha eldurvul akkor lehet hogy késő lesz.
2011. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állatorvost lehet neki adni, általában használ.
2011. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy arra meg nincs pénzed... Akkor tovább lehet adni a nyuszit valakinek, aki képes kielégíteni az alapvető igényeit, amikhez igenis hozzátartozik az egészségügyi ellátás szükség esetén. Nem lehet mindent házilag megoldani. Ha félrekezelsz valamit, rontasz a helyzeten, és nem viszed dokihoz, az csak lassú és fájdalmas halálhoz vezet. Illetve hát falhoz is vághatod, amikor kifogytál a kamillateából meg a borogatásból...
2011. nov. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm az értelmes válaszokat.

Én csak jót akartam.A nyáron egyszer még beteg volt és akkor Zalaegerszegről Kanizsára utaztam vele mert csak ott volt orvos és utazással együtt kb 10 ezer forint volt az egész. Sajnos nem engedhetek meg magamnak akármit mert nincs rá pénzem. Ha tudni akarod a saját félretett pénzemből vittem orvoshoz (ami az egyetemre van elrakva). És igenis megadom neki azt ami kell és nem fogok rajta túl adni mert kis nehézségbe ütköztünk most is spórolok és remélem meggyógyul ha nem akkor legközelebb 10- én tudok annyi pénzt összehozni amennyi kell és akkor rohanok vele az orvoshoz. És ahelyett hogy a másikat szidod inkább segítened kellene. Én azt hittem eddig hogy ez az oldal erről szól.


Ja és mielőtt még az lenne a vád hogy felelőtlenül vettem nyuszit HÁT NEM kaptam és nem szerettem volna vissza adni mert akkor még jó anyagi helyzetben voltunk ...

2011. nov. 7. 17:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első kommentelő válaszát viszont valóban köszönöm :)
2011. nov. 7. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp ajánlatos megnézetni állatorvossal. Ha nem megy máshogy, szerintem próbálj meg kölcsön kérni:S segítenék én is szívesen, de pesti vagyok, szal így nem tudok. Addig is főzz kamillateát, és kicsit csepegtess belőle a gyulladt területre. (melegen, de ne forrón!) ártani nem fog. Lehetséges, hogy csak megsértette az ínyét, a nyálkahártyán ugyanis a var fehér színű (talán haraptad már el a nyelved, azon láthattad). Ha seb, akkor 3-4 nap alatt elmúlik vagy legalább kisebb lesz. Ha nem, akkor sajnos muszáj elvinned dokihoz! Kérlek írj hogy mi lett vele (akár priviben, akkor adok egy e-mailt) :) gyógyulást a nyusszancsnak!
2011. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ha szerinted működik a távgyógyítás, akkor akár telefonon is kérhettél volna diagnózist meg gyógymódot egy állatorvostól. Persze ők, mint szakemberek tudják, hogy a távdiagnosztizálás veszélyes, ezért nem is csinálják. Úgyhogy igazából nem értem, hogy miből gondolod, hogy ha a szakembernek nem megy, akkor a meze állattartóknak majd mégiscsak sikerül.

Igenis a beteg állatnak állatorvosra van szüksége, és nem minden betegség várja meg a tizedikét. Ez felelőtlen állattartás, akármit is mondasz. Nyilván szereted a nyuladat, ezt senki nem kérdőjelezte meg, de az egyszerűen nem elég.

2011. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ma szerencsére eltudtam vinni dokihoz a nyuszit. Kapott egy szurit és majd kell neki vitaminokat adnom ,de jól lesz. Nem volt olyan súlyos de kellett a kezelés.
2011. nov. 10. 20:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper:) Mihamarabbi gyógyulást a nyuszónak!
2011. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!