Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög mennyit kerekezzen egy nap, hogy el ne hízzon?

Figyelt kérdés
Most vettem egy kis hörit (régebben már volt) és ajánlották, hogy vegyek neki kereket és tegyem be neki néha, hadd hajtsa, ez elhízás ellen is jó. A baj, hogy nagyon hangos meg foglalja a helyet is, így arra gondoltam, hogy kivenném, ha már eleget hajtotta. Napi hány óra elég neki szerintetek? Köszi.
2011. nov. 6. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb hörinek egész nap bent van, az is a legjobb, ha annyit teker, amennyit akar. Tehát minél többet, és lehetőleg akkor, amikor ébren is van, mert ha alvás közben figyel mellette a kerék, azzal nem sokat érsz. Esetleg vehetsz egy halkabbat, és akár bent is hagyhatod neki éjjel-nappal.
2011. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kerék nem hangos. Ha mégis, akkor be kell olajozni és meg van oldva a probléma. Amúgy meg ha zavar, akkor éjszakára tedd ki a szobádból egy másik helyiségbe, és akkor nem hallod, úgyis estefelé kezdenek játszani a hörik és akár egész éjszaka hajtják a mókuskereket. Mindenképp legyen neki és soha ne vedd el tőle!
2011. nov. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy egész nap legyen bent nála a kerék, így tuti annyit fog tekerni, amennyire szüksége van. Ha nagyon kicsi a lakóhelye a hörcsögnek, akkor szerezz neki egy nagyobbat (vater.hu-n sokszor van terrárium és ketrec is nevetségesen olcsón :) ), hogy kényelmesen elférjen benne. Ha nyikorog a kerék, zsírozd be és nem fog nyikorogni :)
2011. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hörcsög tudja, mi a jó neki kerék ügyben. tapasztalat, hogy éjszaka képesek két három kilóméternyit letekerni :)
2011. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én éjszaka ki szoktam venni a kereket. Nappal úgyis sokat teker. :)
2011. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!