Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hörcsögöt válasszak?

Milyen hörcsögöt válasszak?

Figyelt kérdés
Inkább valami nagyobb testűt szeretnék, hogy sokat lehessen kint is a szobában és ne bújjon el rögtön. Aranyhörcsög? Vélemények?
2011. nov. 10. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Mennyire éjszakai állatok ezek? Nappal akkor mindig alszanak? :( Vagy ezt hogy kell elképzelni?
2011. nov. 10. 13:49
 2/9 anonim ***** válasza:

Éjszakai állatok. Aranyhörcsög nagyobb termetű, őt ajánlom. Szoktatás kérdése, ha magadhoz szoktatod, nem fog menekülni, elbújni.

Éjszakai állatok, tehát nappal általában alszanak, estefelé ébredeznek, aktívak.

2011. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem. És éjszaka mit csinál? Zajt? :D Annak nem örülök hogy nappal alszik, mert olyankor akkor nem sokat lehet vele foglalkozni. :( Valahol azt olvastam, hogy akár műanyag dobozkában is lehet tartani. Ez mennyire igaz? Nem rágná?
2011. nov. 10. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Este, mászkál, eszik... Ha nem teszel neki be olyasmit amivel zajt tud csinálni, akkor nem zajong. Műanyag dobozba??!!! Nem tudom hol olvastad, de az állatkínzás.

A höri elhelyezésére legalkalmasabb egy 50x20 cm-es alapterületű, 25 cm magas terrárium, amelynek teteje drótháló, illetve ketrec!

2011. nov. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egyik oldalon írták hogy akár műanyag doboz is jó neki, csak legyen 30 centi magas. Egyébként is valami kisebb terráriumot vennék neki. Tető kell arra ha elég magas?
2011. nov. 10. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen kell. Megkérdezhetem mennyi idős vagy?
2011. nov. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
25. De attól még lehetek tudatlan ebben a témában... Kutyáim, macskáim voltak eddig...
2011. nov. 10. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha műanyag dobozban és kis helyen akarod tartani, akkor semmilyen hörcsögöt ne vegyél.

Akkor vegyél hörcsögöt, ha a lehető legtöbbet nyújtod majd neki, hogy mindene meglegyen és sok helye legyen szaladgálni, legyen mókuskereke, csőrendszere, házikója, emelete...stb.stb.

2011. nov. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a Dzsungáriai törpehörit ajánlom. Szelídebb mint az aranyhörcsög, sokkal szelídebb!! Nekem is törpehörim van és amióta meg van még sose harapott meg senkit, jobb állatot nem is kívánhatnék nála :)) Zajt azt gyakran csinál, pl. az itatójának is van hangja, a kerekének, és amikor rág valamit mondjuk egy wc papír gurigát akar széttépni :D Ja és ha lesz hörcsögöd sokat futtatsd! engedd szabadon bátran! keress egy olyan szobát ahol nincsenek kicsi rések a szekrények mögött, és figyeld, nehogy meglógjon. Egésznap ezt várja amikor felfedezheti a nappalit, összeszedheti a morzsákat és bemászhat a földön hagyott tárgyakba!
2011. nov. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!