Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisgyermek mellé tengerimalac...

Kisgyermek mellé tengerimalac vagy hörcsög való inkább?

Figyelt kérdés
Bevallom egyik állatkát sem ismerem, igazából azt sem tudom mi a különbség közöttük, de most leginkább tartás szempontjából érdekelne a különbség. Ovis korú gyermek mellé melyik lenne ideális, és miért? Fiú vagy lány nemű legyen inkább? Elvan egyedül, vagy társas lény? Mennyi törődést igényel (keveset vagyunk itthon, többnyire csak este és hétvégén mint általában a magyar többség...) Nem viselné ez meg? Ki lehet venni a ketrecből, kézbe lehet venni? Nem harap? Mit eszik? Mennyi ideig él? stb. stb. Totál tájékozatlan vagyok. Persze tudom, hogy a neten mindennek utána lehet nézni (ami folyamatban van), de tapasztalatok érdekelnének elsősorban. Lehet hogy hülye kérdés, de pl. egy fiú tengerimalacot lehet (vagy kell-e egyáltalán) ivartalaníttatni mint pl. egy macskát? Nekem eleve fenntartásom van a ketreccel szemben, mert sajnálom az állatot, hogy ketrecben van. Talán ezért nem volt soha ilyen állatkám. De most gyermekem nyúz egy kisállatért, és eljutottam a gondolatig, hogy esetleg tengerimalac, vagy hörcsög...
2011. nov. 10. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem tengerimalacom volt. 5.5 évig élt, nagyon szerettük. Egyedül volt, így sokat kell foglalkozni vele. Ha társat veszel mellé, akkor kevésbé lesz kezes, és nagyobb ketrec kell nekik. Egyébként társas lény a természetben...


Különbség?

Leginkább az, hogy a tengerimalac 6 évig is él, a hörcsög max 2. A tengerimalac 1 kg feletti lesz, a hörcsög néhány dkg.


A malac nem harap. Nagyon kedves, barátságos állat, lehet vele játszani amiben partner, a hörcsöggel ellentétben. Tartani sem nehéz.

2011. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hörcsög.

A tengeri malac hangos állat.


A hörcsög magányos állat.

2011. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hány éves a kisded?


Én a tengerimalacról annyit tudok, hogy elég érzékeny mindenféle értelemben, sok törődés kell neki, főleg ha nem párban van, csak egyedül. Szóval én nem bíznám 6-8 évesnél gyereknél fiatalabbra.

2011. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Cukika. válasza:

A tengeri malac jobb, mert nagyobb és lehet vele játszani. Egyáltalán nem harap zöldséget és magokat eszik. 6-8 évig él kb. Ha foglalkoznak wele akkor egyedül is jól el van. A lányt jobban ajánlom. Nálam például egész nap kint van a szobában.

Hörcsögöm is van, de az a baj, hogy annyira kicsi és figyelni kel rá, mert ha lerakod elszalad...

2011. nov. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a tengerimalacot javasolnám, ugyanis nagyon barátságos és nyugodt (bár nekem volt 1, ami elég kicsit vadócabb volt). A hörcsögöt nagyon hamar megfogja unni ugyanis nem lehet annyit babusgatni, mint a malacot. Egy kisgyereknek szerintem az kell, hogy játsszon vele, simogassa stb. Az én tengerim csak akkor vinnyogott, ha éhes volt vagy szomjas, egyébként csendes, el van magában is. A mienk 7 évet élt.
2011. nov. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

szia kérdezd meg tőle hogy melyik tetszik neki jobban nekem volt mind a 2 ha kicsi korától nálatok van akkor nem fog harapni és kézbe lehet venni ha nem akarod hogy eltűnjön akkor inkább tengerimalac mert ha őt kiveszed nem fér be mindenhová mint egy hörcsög inkább nagy terráriumba rakd ne ketrecbe mert egész este zörög vele és rágja (megsérülhet mert folyton ki akar belőle menni) (ez a hörcsögre jobban igaz) NAGYON FONTOS hogy tenyésztőtől vegyél kicsiket azoknál tudod hogy kik a szülei és hogy mikor született így elkerülhető a vér fertőzés a hörcsög 1,5-3 évig él a tengerimalac az kicsit tovább az én hörim innen van én őt szívből ajánlom neked itt leír mindent

[link]

innen megtudsz mindent

2011. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"zöldséget és magokat eszik"

Magokkal csak csaínnyán, ez nem hörcsög. Inkább zöldség, és elsősorban széna. Kérdező, nézz utána, mielőtt megveszitek!! :)

2011. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Volt már hörcsögöm és tengerimalacom is.

Hörcsög: Haraphat, fürge, egy ovis gyerek kezéből simán kimászik és elszalad, ha a gyerkőc rászorít, az meg az állatnak nem tesz jót. Éjjeli állat, napközben többnyire alszik.

Tengerimalac: 2 lány malac volt, a kisfiam meg volt örülve értük, de ez kb. 2 hétig tartott, utána nem igazán foglalkozott velük. Hangosnak tényleg hangosak, konyhában bármit vágtam, egyből vonyítottak :) Egíébként édesek voltak. Ketrec tényleg nagy kell nekik, és heti 2x kb. takarítani, hogy ne legyenek büdösek, de azért még így is volt szaguk. Ha fiú-lány párban tartanátok, évente többször szaporodnak, de a 2 lány is jól elvolt egymással.

2011. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az én tengerimalacom soha nem szaladt el, ha kiengedtem. Inkább az volt, hogy nem tudtam rávenni, hogy szaladgáljon, mert mindig odajött hozzám, lefeküdt a kezem mellé.


Egyszer elrejtettem a markomban a kedvenc magjából 2-3 szemet. Kiengedtem, megmutattam neki, majd becsuktam a kezem. Addig dugta az orrát oda, míg oda nem adtam neki. Ezzel nem is volt gond, de utána minden egyes kiengedés így kezdődött, hogy odajött és kerete a kezemben a magját, holott nem is volt nálam.

2011. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
MInden képpen hörcsög.őt lehet tartani egyedül.én a lányt ajánlom mert az nem annyira szagos.Nekem is van, törpehörcsögöm.ovis tesóm van, imádja.;)) A tengerimalac sokat "nyüszög"...ez a véleményem.11/L
2011. nov. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!