Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor lehet ismét pároztatni...

Mikor lehet ismét pároztatni a nyuszit?

Figyelt kérdés
Tegnap szült a törpenyuszim, de megette a fiókáit. Első alom volt, szőrt se tépett ki. Vajon a második alomnak is ez lesz a sorsa?
2011. nov. 12. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A nyúl nem szül, hanem ellik! Másnap már pároztathatod!
2011. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nem értek eggyet az első hozzászólóval nekem van sok nyulam és én is így jártam az eggyik nyulammal de ne másnap pároztasd hanem majd teljen el úgy 3 nap hogy ki heverje hogy hogy a kölykeit megette és most nincsenek neki ja és ha megfial ha megint pároztatni szeretnéd akkor is nagyon Fontos hogy ha a kicsik vagy 3 vagy 6 naposak akkor pároztasd be megint az anyát mert ha már másnap bepároztatod akkor a kicsik nem lehetnek eleget az anyjuknak 28 naposan lehet leválasztani amúgy a kicsiket az anyjuktól ;) Köszi hogy segíthettem :)
2011. nov. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A hajam égnek àll.

Miért akarod pàroztatni???? Tenyésztő biztos nem vagy, mert akkor nem itt kérdezősködnél. Màr megvolt a baj, kell még?????

Mennyi idős amúgy a nyuszi? Abbòl ìtélve h nem èpìtett a szőréből fészket, 0 az anyai ösztöne. Minek kockàztatni???

2011. nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó nagyon jól állsz hozzá dolgokhoz, látom. Akkor ennyi erővel csirkét se keltessek meg a kecskémet se hagyjam bepároztatni mert nem vagyok tenyésztő.

Már régóta foglalkozunk nyulakkal, de most van először törpe nyúl. Gondolod a tenyésztők is úgy tanulják a "szakmát", hogy bambulnak egymásra? Segítek, NEM. Megveszik a nyulat, hazaviszik, pároztatják aztán lesz ami lesz. Így lehet megismerni egy állat tulajdonságait, jellemzőit, stb. Gyakorlat közben. Az jó dolog, hogy az ember olvasgat, információt gyűjt, stb, de ahhoz, hogy képben legyen ez magában édes kevés.

2011. nov. 13. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell tenyésztőnek lennem ahhoz, hogy lássam, hogy ez a nyulad nem alkalmas arra, hogy anya legyen.

Mielőtt leoltasz majd, hogy nem értek hozzá, megjegyezném, hogy 2 törpenyúl tenyésztő ismerősöm is van és ők kapásból kiveszik az alomból azt a nyulat, amelyikkel ilyen történne, ennél kevesebbért is nyugdíjazzák.

Egyébként pedig a madaraknak van fiókájuk, te nagy betűs TENYÉSZTŐ!

2011. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom te honnan vetted a nyulakat, de ha te is szaporítani szeretnél, a minimum az (akárcsak a kutyáknál), hogy tenyésztőtől veszed meg és közlöd vele, hogy mi a célod. Ha látják rajtad, hogy nem csak a pénz hajt, akkor adnak neked nyuszit és ebben az esetben pedig minden tanáccsal ellátnak és ha probléma van, hozzájuk fordulhatsz.
2011. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Te meg nagy betűs IDIÓTA vagy! A nyúl kicsinyeit FIÓKÁNAK nevezik. Menj és köss bele másba, látom ehhez értesz a legjobban. A tenyésztő ismerőseidnek meg mutasd meg ezt az oldalt, hátha rájönnek, hogy nem kell kivonni a tenyésztésből az előhasi (először fialt anyát) ha megeszi a kölykeit.

[link]

2011. nov. 13. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!