Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy fiú (dzsungáriai...

Bogi133 kérdése:

Van egy fiú (dzsungáriai törpe) hörim. Ha veszek hozzá egy lányt h legyenek kis hörik ak bántják egymást?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék kicsiket :D

2011. nov. 13. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nem!
2011. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azért fokozatosan szoktasd majd össze őket, hátha nem lesznek szimpik egymásnak. :) pl ha a nősténynek nincs épp kedve a románchoz, lehet, hogy agresszíven viselkedik a hímmel :d . bár lehet, hogy ez erre a fajta hörire nem jellemző annyira.
2011. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a hímhez teszed a nőstényt, elvileg nem. Fordítva már igen. Nőstények agresszívabbak, terület kapcsán. Egyébként, nekem is most született 9 kicsi(5 pearl, 4 vadas) Jó hörizést. :)
2011. nov. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy ha vemhes lesz a nőstény, akkor is feltétlenül vedd ki a hímet, és csak a kicsik elválasztása (4 hetes kor) után tedd vissza.
2011. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!


Nem szabad azonnal visszatenni a hímet ha letelt a 4 hét, mert a nőstény hörinek pihenésre van szüksége, hogy regenerálódjon a szervezete, nem szabad ilyen gyorsan visszatenni a hímet, mert újra vemhes lesz a nőstény és az erősen megviselné a szervezetét, ha egymás után történne ez!!


Kedves kérdező! Ha komolyan tenyészteni szeretnéd őket, akkor neten olvass utána, mit hogyan kell ezzel kapcsolatban csinálni, mert sok fontos infót kell akkor gyűjtened, hogy ne legyen semmi baj!

2011. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

17:49


Teljesen egyetértek veled, csak elfelejtettem odaírni. Kell a pihenőidő a mamának, minimum egy- két hónap.

2011. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek! egyszer már születtek kicsik tudom h hogyan kell gondotni de köszi a figyelmeztetést!:) de a mostani hörim nem szült még soha.. és ugy került hozzám h egyedül élt..ezért kérdeztem!:)


mégegyszer köszi mindenkinek!:)

2011. nov. 14. 15:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Minimum 3 hónapos korig ne engedd össze őket. Tapasztalt tenyésztőtől tudom. Részletesen: [link]
2011. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!