Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög, hogy bírja az...

Aranyhörcsög, hogy bírja az utazást?

Figyelt kérdés

Tudom még elég korai ez a kérdés,de nyáron lehet,hogy elmegyünk egy hétre a Tiszatóhoz.A hörcsögömet meg nem tudnánk senkire se bízni,így magunkkal kellene vinni.Ketrecbe tartjuk,de nem tudom,hogy mibe szállítsuk.

Valaki esetleg már vitte nyaralni az hörcsögét?


2011. nov. 14. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól bírja, én csak akkor szállítottam, mikor elhoztam kiskorában, de semmi baja nem volt, pedig hosszú út volt, és akkor látott először.
2011. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nyaralni, hanem gazdához vittem négy darabot. Nyár közepén, legnagyobb hőségben kellett utaznunk kb. 250 km-t, majd több óra BKV. Utána még egy napot voltak a szállítóban, egy szavuk nem volt, csak tömték magukat kajával megállás nélkül. :) Én a KIK-ben vettem egy szerszámos-varrós doboznak nevezett kis koffert. A teteje színes, az oldalai majdnem átlátszóak. Azokra fúrtunk lyukakat meg a tetejére is. Bár néhány óra utazás alatt ez nem valószínű, de később egy hörcsögöm hosszabb ideig lakott ebben a dobozban és kirágta az egyik lyukat szökés céljából. :) De az utazás alatt nem volt semmi gubanc a másik néggyel. Szerintem te is vihetnéd így, ha pedig odaértetek, átteszed a ketrecébe. Nem fogja megviselni szerintem a változás, a hörcsögök nem olyan kényesek.
2011. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vihetitek magatokkal, nem lesz semmi baja. Régebben az én egyik hörcsögöm is utazott kocsival 2-szer.
2011. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és olyan is előfordult, hogy költözésnél fél órás útra nem pakoltam át őket, hanem ketrecestül mentek az autóba és úgy utaztak. Ehhez viszont az kell, hogy semmi ne érjen hozzá a rácsukhoz (csomag, kárpit, stb.), mert azonnal szétrágják. Nekünk is szép lyukakat rágtak a plédbe, amivel az ülés volt letakarva. :)
2011. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól bírja DE ha 30 fokba mentek mindenképpen legyen valami hűtőrendszere akár jég akut is feldrótozhatsz a ketrecére. Én fél órát jöttem a hörcsöggel..és este már állatorvosra volt szükség mert hőgutát kapott. Jelzem Dzsungáriai Törpehörcsögröl volt szó. Az aranyhörcsögöm kibírta semmi baja nem volt még melege sem.De azért érdemes lenne jég akut a ketrecre, vagy amiben viszed kis dobozba jeget fagyasztani neki. :) Ketrecbe is szállíthatod vagy van kifejezetten Szállítóbox :)
2011. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajj,nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!Aranyosak vagytok!:)

Hát szerintem biztos olyan július környékén megyünk és persze jó időt akarunk kifogni,amikor lehet fürödni,úgyhogy muszáj lesz beszerezem a jég akukat,mert a kocsiban is meleg lesz.Igazából van egy szállítódobozunk,ugyan ilyen: [link] szerintem ez egy aranyhörcsögnek elég kicsi.

Amúgy busszal hoztuk haza az állatkereskedésből és amikor beleraktuk a terráriumába ki se akart jönni a dobozából,mert annyira meg volt rémülve,pedig az csak kb.10-15 perc volt.Szóval nem tom,hogy egy 1-2 órás utazást hogy fogja kibírni.

2011. nov. 14. 16:27
 7/8 A kérdező kommentje:
OOó ,bocsi ez a jó link: [link]
2011. nov. 14. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A linkelt doboz tökéletes az utazáshoz. Aztán ha leértek mehet a ketrecbe. Mi is így vittük a hörcsögünket nyaralni a Balatonhoz. Oda kocsivak hazafelé MÁV-al és semmi baja nem lett..:)

2011. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!