Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a legjobb alom a csincsilla...

Mi a legjobb alom a csincsilla alá? és naponta kell neki almát (vagy más gyümit), szénát, és fürdető homokot adni? Miért nem használja a fogkoptatót?! , inkább a rácsokat rágja

Figyelt kérdés

Én szárított fát használtam újság papírral és az felett volt egy rács szóval hozzá se ért az alomhoz,majd most váltottam a forgácsra,nemtudom jó e neki hangot kb 2hónaponta ad kiengedni nem szoktam mert sose birom megfogni csak ha kergetem meg elbújik .. :S de amikor benyulok hozzá akkor néha haggya hogy simizzem

Mi lehet a probláma? a fentiekre is válaszoljatok lécci

köszönöm előre is..

16/L


2011. nov. 16. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tiszta por a forgács, akkor jó neki. Lehetőleg olyan vastagon almozd be a ketrecet, hogy elfedje a rácsos alját, mert egyrészt kényelmetlen egyfolytában a rácson járnia, másrészt bele is akadhat a lába. A legjobb az lenne, ha kivágnád a rácsot a ketrec aljából, tök fölösleges amúgy is. Széna, táp és víz mindig legyen előtte, gyümölcsöt nem muszáj mindennap kapnia. Homokoztatni legalább 2-3 naponta érdemes, ha mindennap adsz neki, annak csak örülni fog és nagyon szép lesz a bundája :) A fogkoptatót nem mindegyik szereti rágcsálni, próbálkozz szedni neki tiszta helyről ágakat és azokat ráaggatni a ketrecre, azokért általában megbolondulnak. Alma, körte, tölgy, bükk, nyír, mogyoró pl. tuti jók, nem mérgezőek.

Nem tudom, mióta van nálad, mennyi idősen került oda és honnan, ezek fontos infók lennének. A csincsiknél fontos, hogy kicsi koruk óta foglalkozzon velük az ember, hogy szelídek legyenek, így, ha mondjuk kereskedésből került hozzád felnőtt korban, akkor ne csodálkozz, hogy nem vagy a "kedvence". Hosszú időbe telhet, hogy elnyerd a bizalmát. Illetve nem ártana neki egy társ. A csincsillák társas állatok, az is közre játszhat abban, hogy nem akar veled barátkozni, hogy magányos és szomorú. Ha lenne egy társa, akkor valószínűleg már nyitottabb lenne feléd is, hiszen nem lenne depis. (főleg, ha a társa egy jó helyről, hobbitenyészetből jön, ahol foglalkoztak vele, és alapból szereti az embereket, és a tied meg látja, hogy az is barátkozik veled)


Ezeket az oldalakat ajánlanám még átnyálazni: www.csincsilla.info , www.csincsilla.hu

2011. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm!!!

4éves(egyébként fiú a cisncsilla) és kb fél éve van nállam ha nem több..

a rácsot kivettem már :)) és forgácsban van.

meg fogadom a jó tanácsokat !

Hát ezt a társ témát én is feszegettem de anyáék nem engedik :SSS bár sosem volt neki társa,fogadott tesóm anyukájától kaptam,mert nem akartak venni nekem és kierőszakoltam és ez ingyen volt....

előtte nem tudomhol lehetett de ott nem foglalkoztak vele ennyit szerintem mert még gazdája kezéből is kiugrott...

2011. nov. 16. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!