Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek jól tartom a pár...

Szerintetek jól tartom a pár hónapos tengerimalacomat? Esetleg további tanácsok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyobb fajta nyúlketrecben van. Van bent forgács, kis házikó. Van neki folyamatosan széna, egy kevéske táp, illetve kb napi kétszer kap zöldséget vagy gyümölcsöt. Minimum kétfélét. Nem is eszi meg egyszerre az adagot. És az mennyire természetes hogy a tengerimalac sokat kakil? Tegnap cseréltem le az almot, meg se látszik...
2011. nov. 16. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így jól hangzik, de ahhoz, hogy tökéletes legyen, be kéne szerezned neki egy társat, mivel a malac társas jószág. Tápnak meg remélem, nem magkeverék vagy vmi pepe kategóriájú szemét van neki :)
2011. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, Vitapol. Nem tűnik rossznak, de legközelebb nem ezt veszem. A társat meg tudom, de egyelőre még nem aktuális sajnos.:( De idővel majd szeretnék neki.
2011. nov. 16. 20:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Mire kell figyelnem hogy ne hízzon el? :/
2011. nov. 16. 20:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehetőleg sétáljon sokat a ketrecen kívül is, illetve ne vidd túlzásba a tápot. A fő tápláléka a széna és a gyümölcs/zöldség legyen. A tápból (nálam tenyésztői tápot kaptak a malik, amíg voltak) kb. 1 marék egy malac napi adgja.
2011. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én napi rendszerességgel adnék neki speciális (c)-vitaminnal dúsított tápot. A c-vitamin nagyon fontos a tengerimalacok számára. Gondolom a friss vízről nem feledkezel meg, csak mert nem láttam, hogy azt írtad volna.:)Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2011. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elméletileg C-vitaminos a táp, és nem kap belőle sokat. :) Vize is van, önitatós, de azt még tanulgatnia kell... :( Hiába kenem be uborkával, csak piszkálgatja ,aztán otthagyja. :/ Idővel remélem csak megtanulja. Nem?
2011. nov. 16. 20:33
 7/10 anonim válasza:

Mindenképpen jó az önitató, idővel megszokja. Ha sok gyümit és zöldséget kap, nem annyira igényli a vizet, de mindenképpen jó ha van. A tálkát nem ajánlom mert 2 perc alatt kiborítja.

Szerintem mindent megadsz neki amire szüksége van.:)

2011. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Még nagyon új, és első ilyen jellegű kisállat. Ezért is tettem fel a kérdést. :)
2011. nov. 16. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálsz mindent. Ha nem kap túl sok tápot, és néha futkoshat kint, nem fog elhízni. Az itatót majd megtanulja ne aggódj! :)

Bár minden malackát ilyen jól tartanának! :))

2011. nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszem hogy jó helye legyen nálam. :)
2011. nov. 19. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!