Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mindegyik tengerimalaclány...

Mindegyik tengerimalaclány össze tud szokni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt írják, hogy inkább két tengerimalacot tartsunk, mint egyet. Nekem van 4 malacom (2 fiú, 2 lány) és a lehető összes párosítást kipróbáltam de nem lehet őket (kettesével) 1 ketrecben tartani.


A 2 éves lány tengerimalacomat megpróbáltam össze szoktatni semleges helyen a 3 hetes lány malackámmal, de mindig bántani akarja (odakap). Elképzelhető hogy ha nagyobb lesz a kicsi akkor összeszoknak? Ha egy 120X60-as ketrecben próbálom őket tartani a 80X50-es helyett akkor lehet hogy békén hagyja? Vagy reménytelen az 1 ketrecben tartásuk?


2011. nov. 19. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A 100*50 ketrec ideálisabb a 80-asnál. Persze minél nagyobb annál jobb. Azon csodálkozom, hogy a fiúk nem verekednek rengeteget és durván. Fiú malacokat se ne tarts lányok közelében mert a két fiú egymásnak fog ugrani! Legideálisabb az lenne (és talán az egyetlen helyes lépés ha nem akarsz megválni vagy a fiúktól vagy a lányoktól), ha a két fiút ivartalanítatnád és minden lányka kapnak egy golyótlan fiúcskát. Így tuti szent lenne a béke. Természetesen külön ketrecben a két fiú-lány párosítás. Ha lehető összes párosítást kipróbáltad, szinte 1000%, hogy mind a két lány malackád vemhes. Többet ilyet ne csinálj mert nagyon felelőtlen ivaros hímet tenni, lány malacka mellé. Természetesen ez nem vonatkozik akkor rád, ha tenyésztő és nem szaporító vagy és ha fajtiszta, törzskönyves malacaid vannak, és kellő időt pihenteted két ellés között a lánykákat. Az is fontos, hogy hogyan ismertetted össze őket, milyen voltak a körülmények, hol történt, fontos, hogy mi van a ketrecükben...

Nem reménytelen a helyzet.

2011. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

gondoltam leírom részletesen, hogy érthetőbb legyen:

vettem először egy fiú és egy lány malacot(Lili). Megvártam, hogy a lány 5 hónapos legyen és akkor a szobámban kiengedtem őket minden nap együtt,hogy legyenek kismalacok. Nem lettek. Aztán vettem még egy lány malacot, azzal már egy ketrecbe raktam a fiút 5 hétre...nem lett terhes (biztos). Aztán a Lili hasán észrevettem egy dudort. Elvittem az állatorvoshoz és kiderült, hogy Lili fiú :)... ezért nem lett terhes (egyébként nem verekedtek amikor kiengedtem őket). Utána kaptam még egy lány malacot és gondoltam lehetnének egy ketrecbe a másik lánnyal...a többit leírtam. És úgy értettem, hogy úgy próbáltam ki a lehető legtöbb párosítást, ahogy mindegyiknek jó. pl: 2 fiút és 1 lányt nem raknék össze. (Már elolvastam néhány malacos könyvet, úgyhogy nagy hülyeségeket nem csinálnék)

2011. nov. 28. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek megbántani, de a házi szaporítás is butaság. Nincs meg hozzá a kellő tenyésztői tapasztalatod és tájékozottságod. Nem biztos, hogy egy problémás ellést meg tudnál oldani...Ivaros hímet ne tegyél össze lánykával, légy felelősség teljes és ne növeld a szaporítók számát. Miattuk csökkent le az átlagos malac életkor 8ról 4-5re, és miattuk van annyi beteg kismalac, nem is beszélve azokról akiket behajítanak egy kereskedésbe utána, ahol borzalmas körülmények várnak rájuk (testvérektől vemhesül, sok malacka kis kecóban, rossz kaja, nincs víz és széna, rengeteg betegség...). Az anya malac pár órával az ellés után már újra vemhes lehet, és ha ez megtörténik szinte biztosan nem éli túl a második alom és az édesanya se. (Gondolj bele, az első alom még szopik mikor a második már nő a pocakban. )
2011. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul azt írtad, hogy három hetes a kislány malacod. Ez nagyon korai leválasztás volt! Még el kell teljen jó pár hónap, hogy lehessenek kismalacai!
2011. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

azt hittem érthetően leírtam, de úgy tűnik nem. először is azt sem tudjátok mennyi idős vagyok, vannak e ebben tapasztat ismerőseim (vannak. leírtam, hogy több könyvet is elolvastam a témáróé még RÉGEN amikor egyetlen EGYSZER akartam EGYETLEN szaporulatot. ha valamelyik lánnyal sikerült volna, abbahagytam volna.

A HETES MALACOT NEM AKARTAM TEHERBEEJTETNI, A FIÚKKAL MÁIG NEM ENGEDTEM ÖSSZE: CSAKIS AZÉRT VETTEM HOGY EGY LÁNY MALACCAL ÖSSZERAKJAM!!!! és a másik malacokkal pedig sosem csináltam olyanokat, hogy 1 lányt 2 fiút összeengedek!!! remélem most már érthetőbb, de ha akartok elvitatkozhatunk még egy darabig. ja és azt is tudom hogy az a nőstény amelyik nemrég szült 24 órán belül újra terhes lehet. mindent tudtam amit leírtatok. és nem kellett volna így nekem esni.

2012. jan. 4. 17:29
 6/6 A kérdező kommentje:
A kicsiket pedig ismerősöknek adtuk volna vagy ha nem kell senkinek, akkor megtartjuk. De ez már lényegtelen, mert már túl korosak szüléshez. És már nem is akarunk kicsiket. de úgysem azt kérdeztem, hogy lehet-e házilag tenyészteni!
2012. jan. 4. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!