Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit érdemes tudni a fehéregérr...

Mit érdemes tudni a fehéregérről, tartása?

Figyelt kérdés
nagyon szeretnék egy olyan kis cuki fehér egeret karácsonyra *-* mekkora hely kell neki, mit eszik és mennyibe kerül egy egérke?
2011. nov. 20. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
kb. 1000ft nem kell neki túl nagy ketrec és 1-1,5 évig élnek!
2011. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Falun ***** válasza:

nem kell feltétlenül ketrec, egy magasabb falú terrárium (akvárium) is megfelel.


Mindig legyen alatta tiszta alom, elegendő vegyes magokból álló élelem, firss víz, zöldség, gyümölcs.


Esetleg ha szeretnél még helyes és szép állatkát ajánlom figyelmedbe az állatkereskedésekben 200-500Ft közötti SZATÉN EGERET.

nézz utána, nagyon helyesek. :)

2011. nov. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Falun ***** válasza:
vagy japán táncoló egér ^^
2011. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ne fehéreegeret tarts mer k.va büdös.. inkább szatén vagy tüskés :)

am ja és nem szabad egyedül tartani őket mert depisek lesznek... :((

olvass róluk a neten !!!! :)

2011. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legideálisabb 40-90 literes akvárium, dróthálós tetővel, mivel akármilyen magas is a terrárium hatalmasat tudnak ugrani. Társas lények, legalább 3-4 db-ot érdemes tartani, egyedül nem érzi jól magát. Nagyon szaporák, ha nem akarsz egérinváziót, egyneműeket vegyél. Alomnak jó a forgács, a kisebb futókereket is szeretik, és valami házikó is kell. 2-3 naponta tisztítás szükséges, a vizeletük elég erős szagú.

Szinte valamennyi gyümölcsöt, zöldséget szívesen fogyasztják (mindig alaposan megmosva és lehetőleg meghámozva), illetve kaphatnak rágcsálóeleséget is. Vannak azonban tiltott zöldségek, amelyeket mindenképpen kerülni kell. Ilyen az erős paprika, és a hüvelyesek (borsó, bab).

Nagyon fontos a friss víz, a legjobb az önitató.

Sajnos rövid ideig élnek 1-2 év átlagban, de nekem voltak 3 éves egereim is.

Ha üzletben veszed max. párszáz forintba kerülnek.

2011. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha sok az egynemű nem verekednek össze??
2011. nov. 20. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, az egerek nem magányosak mint a hörcsögök, szeretik a csapatot és kialakítanak egy rangsort maguk között.
2011. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem régebben volt fehér egerem. Én akkor őt egyedül tartottam, nem tudtam, hogy társas állat és igazából így kaptam. Arra emlékszem vele kapcsolatban, hogy sokkal tovább élt, mint a hörcsögeim. Élt jóval több, mint 2 évet és arra is emlékszem, hogy sokat szenvedett, mire elpusztult szegényke. Nem volt beteg, csak sokáig volt legyengült, és sokáig elhúzta. És még vele kapcsolatban annyit, hogy nagyon szelíd volt! Zizikének hívták. :)


Szerintem minél nagyobb ketrece legyen. Inkább ketrec mint terrárium és emelete is legyen, mert szüksége van a mászásra is! Legyen mókuskereke, az enyém sokat használta!

Szerintem biztos lehet kapni egereknek való vitaminos magkeveréket pl. Fressnapfban, azt adjál neki, valamint minél változatosabb gyümölcsöket és zöldségeket, sajtot...stb.

2011. nov. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!