Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért könnyes a törpenyuszim...

Miért könnyes a törpenyuszim szeme?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdett nagyon könnyezni, és nem tudom mitől. Utána olvastam, és azt írták, lehet allergia, vagy akár idegi eredetű betegség is. Viszont csak a bal szeme csinálja, a jobb teljesen egészséges.

Mindenképp elviszem a napokban orvoshoz, csak tudni szeretném, mire számíthatok.


2011. nov. 22. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
úgysem viszed orvoshoz mert nincs rá pénzed, sőt aki ilyet kiír az sosem viszi mivel az állatorvos drága a magyar fizetés meg kevés.
2011. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a malackámnál volt/ van ilyen...neki is csak az egyik szeme, az mondták bakteriális fertőzés....már vagy 7x voltam vele orvosnál (3 különbözőnél) de a a kezelés sosem volt tartós nem azt mondom nem segített de 3-4 hónap után mindig visszajön, és azt mondták már nem tudnak többet tenni a kora miatt van (8 éves múlt) most már kamillás vattával törölgetem mikor látom hogy rosszabbodik ( mert neki összeragad a szemecskéje és utána gennyesnek tűnik a könny)szóval ha nagyon eldurvul a helyzet és nem jutottál el állatorvoshoz ezt megpróbálhatod de mindenképp vidd el mert tényleg sok oka lehet (hallottam élősködőről is) és egy antibiotikum szuri nem árt....mert ilyenkor gyengül a szervezet....
2011. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyuszimnak kicsi korában kötőhártya gyulladása volt, elkezdtük kezelni az orvos által adott szemcseppel, na meg kamillával (amit szintén ajánlott), aztán a szaruhártyáján seb lett, másik orvos, új kenőcs, még mindig nem jobb, nos ezt fél évig játszottuk. És most elkezdett tüsszögni és könnyezni a szeme, most már ott tartunk, hogy a pesti állatkert főállatorvosa sem tudja mi baja, kapott kenőcsöt, attól jobb lett, de még mindig tüsszög, most homeopátiás szert kapott, kenetet vettek az orrából, felküldték elemzésre, ha ez megjön, és nincs eredmény, jön a vérvétel, ha ez sem segít akkor meg ct-re kell vinnünk szintén Pestre. Tehát én semmilyen tanáccsal nem tudlak ellátni, csak talán annyival, hogy jó ha több orvos is látja, és hogy ha nem múlik, még írhatsz és felhívhatsz egy halom állatorvost (mint ahogy mi is tettük)

De remélem egy kis antibiotikum és elmúlik.

2011. nov. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1/3- as hozzászólónak: Mi volt ez? Mindenki magából indul ki. Egyébként nálunk a pellet alom okozta a gondot. A szeme könnyezett, és elhulott a szőr a szem környékén.
2011. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!