Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállat kereskedésből 5hetese...

Kisállat kereskedésből 5hetesen beszerzett patkánynál van rá esély, h szeretni fog?

Figyelt kérdés

Annyiban tartom praktikusabbnak,hogy a kereskedésben csak figyelnek rá, meg jobban értenek hozzá,h beteg-e és egyebek.

A patkányoknak kell valamilyen oltás?


2011. nov. 24. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Hidd el tenyésztőnél sokkal "praktikusabb" kisállatot vásárolni. A kereskedésben sok állat van, nem mindegyikre figyelnek oda.. olyat is láttam már, hogy az egerek egymást ették és egyik dolgozó sem foglalkozott velük. Azon kívül a kereskedésből vett patkányok nem kézhez szoktatottak, félősek, lehetnek betegek/vemhesek. Olyanról is hallottam már, hogy valaki kisfiú patkányt szeretett volna venni, de helyette kapott egy vemhes nőstényt, mert a kedves gondozó nem tudta megállapítani, hogy milyen nemű az állat.. holott patkánynál nem nehéz megmondani.

Amúgy a patkányokat nem kell semmivel sem beoltani.

Remélem, hogy te nem fogtál ki egy rossz idegrendszerű patit. Foglalkozz vele sokat, szeretgesd, tanítsd, gondozd rendesen, előbb-utóbb ragaszkodni fog hozzád!

De egyébként nem ártana ha lenne egy társa, hiszen a patkány társas lény, hiába foglalkozol vele sokat, nem tudod pótolni számára a fajtársát!

2011. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, a kisálat kereskedés ahol beleszerettem egy patiba, még a rendesebbik fajtából való szerintem. Patkányuk alapból csak 2van, 5hetesek fiú-lány, a kislány tetszett meg nekem. Az eladó épp mogyorót evett adott egyet a patinak, aki elvette a kezéből, utána pedig az eladó kézbe is vette :) Még háztól tudnék patkányt venni(szóval nem tenyésztőtől, csak hobby tartótól) viszont ez a kislány nem megy ki a fejemből :$
2011. nov. 24. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogy a kereskedésben mennyire értenek hozzá,nos én vagyok a példa rá,hogy semennyire.Én pár éve a kereskedésben vettem 2 csuklyás patkányt.Mivel a patkány társasállat,így gondoltam jobb ha ketten vannak.De kikötöttem hogy 2 lány legyen,nem akarom szaporítani őket..Kértem hogy egészséges patkányok legyenek..aránylag fiatalok is legyenek.

Adott két lányt.Anyja és lánya..Mivel megszokták egymást így elhoztam őket,de rákérdeztem,hogy egészségügyileg minden oké-e náluk..Ó igen...Hazavittem a lányokat,és pár nappal később a párom telefonált hogy gratuláljon.Ugyanis az anya patkány lefialt 11 kis patkányt hozott a világra..

Na ennyire értenek hozzá,hogy észre sem vették hogy hasas a patkány..(nekem a mentségem,hogy sosem volt patkányom,így csak általuk tapasztaltam dolgokat..)

De!

5 hetes patkány ha állandóan foglalkozol vele a kezedhez szokik.Okos kis állatok,és szelídek ha nem bántod.Legyél minél több időt vele mert sajnos rövid életűek.

2011. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
5hetesen még igaz nem ivarérett? csak mert fiúval lakott :$ :D
2011. nov. 24. 12:38
 5/9 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm a választ!
2011. nov. 24. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is nőstényt kaptam hím helyett, szerencsémre nem vemheset... olyat hörcsögből kaptam.

Hát nem tudom, nekem csak rossz tapasztalatom van kereskedésekkel, mindkét patkányom betegségben halt meg amelyiket onnan szereztem, egyik daganatos volt, másiknak a csontjai nőttek félre, rettenetes volt ezt átélni, soha többé nem vennék kereskedésből. Ja és ami fontos hogy hónapok alatt sem szoktak meg, haraptak, nem tudtam magamhoz szoktatni őket sajnos. Tenyésztőtől vett patijaim alapból kézhez szokottak, egészségesek, vidámabbak is, bár itt is meg kell válogatni kinél veszed.

Oltás nem kell nekik.

2011. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 hetesen már ivarérett lehet.
2011. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én most jártam úgy először, hogy kereskedésből terhes hörcsögöt hoztam haza. De én nem bánom, hogy lefialt. :) Csak a férjem bánja...de ez van, most már gondoskodnom kell mind a 9-ről. :)

Szerintem biztos szeretni fog a patkány, ha sokat foglalkozol vele és sok finomságot adsz neki! A patkányok nagyon okos és intelligens kisállatok!

2011. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5 hetesen bizony már befedezhették... én a helyedben vagy a hímet hoznám el, vagy vennék máshonnan fiatalabbat.
2011. nov. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!